Take a fresh look at your lifestyle.

10 اشتباه در رژیم غذایی و راه هایی برای اجتناب از آنها

28

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با اشتباهاتی که در رژیم غذایی افراد وجود دارد و موجب برهم خوردن رژیم غذایی و کاهش سرعت کاهش وزن می شوند، آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله 10 اشتباه در رژیم غذایی و راه هایی برای اجتناب از آنها همراه باشید.

در رژیم روزانه بسیاری از افراد، اشتباهاتی وجود دارند که موجب می شود به وزن دلخواه خود نرسند و در نتیجه نتوانند لباس های مورد علاقه خود را بپوشند. برای اجتناب از این اشتباهات، در این مقاله آنها را بیان می کنیم تا با شناسایی و حذف آنها از برنامه غذایی، به وزن دلخواه خود برسید.

 

1. پیروی از رژیم های غذایی مخرب

ممکن است برای کاهش وزن سریع به رژیم های لاغری روی بیاورید که کالری بسیار کمی در آنها گنجانده شده و با استفاده از آنها می توانید مقدار کالری دریافتی خود را به کمتر از 1000 کالری برسانید. با این کار به احتمال زیاد وزن زیادی از دست خواهید داد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که با کاهش شدید مقدار کالری دریافتی، سوخت و ساز بدن خود را نیز کاهش می دهید و بدن به این میزان سوخت و ساز عادت خواهد کرد. در نتیجه پس از اتمام رژیم، سوخت و ساز بدن کاهش یافته و معمولا وزن از دست رفته، دوباره باز می گردد.

تو این روزای کرونایی افزایش وزن خیلیارو داره اذیت می کنه… اگه تو هم این مشکلو داری می تونی با کمک بی نسخه یه مکمل کاهش وزن خوب پیدا کنی و در خونه تحویلش بگیری !!

2. صرف نظر از خوردن صبحانه

نخوردن صبحانه یک راه ساده برای کاهش کالری دریافتی بدن به نظر می رسد. اما کسانی که برای کاهش دریافت کالری وعده صبحانه را از برنامه غذایی خود حذف می کنند، در نظر نمی گیرند که نخوردن صبحانه می تواند موجب احساس گرسنگی در ادامه روز شده و موجب افزایش مصرف کالری شود. در عوض، صبحانه هایی که سرشار از پروتئین و فیبر هستند می توانند احساس گرسنگی را در طور روز کنترل کنند. مطالعات نیز نشان می دهند افرادی که هر روز صبحانه می خورند، راحت تر وزن خود را در محدوده مطلوب حفظ می کنند.

 

3. در نظر نگرفتن کالری میان وعده ها

شاید شما در تمام وعده های غذایی خود مقدار کالری دریافتی را محاسبه می کنید، اما در مورد میان وعده ها و ناخنک زدن های بین وعده های غذایی چطور؟ آنها را هم در نظر می گیرید؟

تمام این خوراکی های کوچکی که در نظر شما اصلا به حساب نمی آیند می توانند روی هم جمع شده و یک رژیم غذایی درست را به طور کامل به هم بزنند. اگر در مورد شمارش کالری جدی هستید، از تلفن همراه خود یا یک دفترچه یادداشت برای محاسبه کالری هر لقمه ای که می خورید استفاده کنید.

10 اشتباه در رژیم غذایی و راه هایی برای اجتناب از آنها

4. حذف کامل میان وعده ها

اگرچه مصرف میان وعده ها بدون فکر قبلی و حساب شده می توانند موجب افزایش وزن شما شوند، اما داشتن میان وعده های حساب شده و درست می تواند کاملا برعکس عمل کند. داشتن چندین وعده غذایی و میان وعده های کوچک می تواند احساس گرسنگی را کنترل کرده و کاهش وزن را به دنبال داشته باشد. این میان وعده ها، به ویژه اگر حاوی مقدار زیادی پروتئین باشند، کمک می کنند تا سوخت ساز بدن سرعت بالایی داشته باشد. آجیل می تواند یک انتخاب مناسب برای میان وعده باشد چرا که حاوی مقدار زیادی پروتئین است. در واقع افرادی که میان وعده های درست و حساب شده می خورند، راحت تر وزن خود را کنترل می کنند.

 

5. مصرف زیاد خوراکی های کم چرب

محصولات کم چرب می توانند نقش مهمی در رژیم غذایی شما داشته باشند. فقط بخاطر داشته باشید که کم چرب بودن یک محصول به معنای کم کالری بودن آن نیست و مجوز مصرف خوراکی های بیشتر را به شما نمی دهد. بهترین راه برای فهمیدن این که هر غذا چقدر کالری، قند و چربی دارد، بررسی برچسب غذایی روی محصول است.

داری به این فکر می کنی که موهاتو تقویت کنی؟ چرا نمیری تو بی نسخه؟ یه نگاه به محصولات تقویت مو بنداز …

6. مصرف نوشیدنی های پر کالری

هنگام شمارش کالری، بسیاری از ما تمایل داریم که از کالری موجود در نوشیدنی های خود چشم پوشی کنیم. این اشتباه بزرگی است که شما فکر کنید فقط برخی از قهوه ها و نوشیدنی های الکلی بیش از 500 کالری دارند. حتی کالری موجود در آب میوه و سودا نیز می تواند به سرعت جمع شود.

 

7. نوشیدن آب به مقدار خیلی کم

یکی از ساده ترین اشتباهات در رژیم غذایی کم نوشیدن آب است که باید برطرف شود. آب برای سوزاندن کالری ضروری است. با کاهش میزان آب در بدن، سوخت و ساز بدن کاهش یافته و در نتیجه موجب کاهش سرعت چربی سوزی می شود. بنابراین سعی کنید به هر وعده غذایی و میان وعده های خود، یک لیوان آب اضافه کنید.

10 اشتباه در رژیم غذایی و راه هایی برای اجتناب از آنها

8. حذف لبنیات

شیر، پنیر و بستنی پرچرب برای بسیاری از افرادی که رژیم های غذایی برای لاغری را دنبال می کنند، یک تابو است، در حالی که مصرف مواد غذایی لبنی می تواند نتیجه برعکس تصورات آنها داشته باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد بدن وقتی کلسیم کافی دریافت می کند، چربی بیشتری می سوزاند و در صورت کمبود کلسیم، چربی بیشتری تولید می کند. به نظر نمی رسد مکمل های کلسیم این مزایا را به طور کامل برای بدن داشته باشند ، بنابراین مصرف لبنیات که فواید بسیاری برای بدن دارد، پیشنهاد می شود. سعی کنید از محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی استفاده کنید.

تو هر سن و هر جنسیتی هستی می تونی مکمل های خوبی توی بی نسخه پیدا کنی که به سلامتیت کمک می کنن.

9. زیاد به رستوران ها و فروشگاه های غذایی رفتن

شاید به رستوران رفتن یا گشتی در فروشگاه های مواد غذایی زدن بعد از یک روز پر دردسر کمی شما را سرگرم کند و ذهن شما را از مشغولیات مختلف بازدارد. حتی ممکن است شما در اکثر موارد سالاد یا گزینه های سالم دیگر سفارش دهید. اما آیا همیشه می توانید در برابر غذاهای فست فود یا یک میلک شیک خوشمزه خودداری کنید؟ اگر یک بار اراده خود را در برابر این موارد از دست دهید، ممکن است خوردن این خوراکی ها به یک عادت برای شما تبدیل شود. یک مطالعه طولانی مدت نشان داد افرادی که بیش از دو بار در هفته فست فود می خورند، 10 پوند بیشتر از کسانی که یک بار در هفته یا کمتر فست فود مصرف می کنند، چاق می شوند.

 

10. تعیین اهداف غیرواقعی

اگر در ابتدای رژیم خود، به خود بگویید که در هفته اول 10 کیلو وزن کم می کنید، احتمالا باید خود را برای شکست آماده کنید. اگر هدفی که برای خود تعیین می کنید غیر واقعی به نظر برسد، احتمالا رژیم خود را شروع نمی کنید. یا اگر در یک هفته 2 کیلو وزن کم کنید، به جای خوشحالی، احساس نا امیدی و ناراحتی خواهید کرد. داشتن یک هدف واقع گرایانه برای داشتن یک رژیم غذایی موفق بسیار حیاتی است. اگر مطمئن نیستید که چه هدفی باید داشته باشید، با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

 

منبع: www.webmd.com