Take a fresh look at your lifestyle.

11 فایده زنجبیل برای بدن

20

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با فواید مختلفی که زنجبیل برای بدن دارد آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با مقاله 11 فایده زنجبیل برای بدن همراه باشید.

زنجبیل گیاهی گل دهنده است که از جنوب شرقی آسیا منشا گرفته است و یکی از سالم ترین (و خوشمزه ترین) ادویه های روی کره زمین است. ریزوم (قسمت زیرزمینی ساقه) بخشی است که معمولاً به عنوان ادویه استفاده می شود.

زنجبیل را می توان به صورت تازه، خشک یا پودر شده استفاده کرد. این گیاه یک ادویه بسیار رایج در دستور العمل های غذایی است.

در اینجا به 11 مورد از فواید زنجبیل برای سلامتی که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شوند، اشاره خواهیم کرد.

 

1. حاوی جینجرول است که دارای خواص دارویی قوی است

زنجبیل دارای سابقه بسیار طولانی استفاده در اشکال مختلف طب سنتی و جایگزین دارویی است. از کاربردهای دارویی این گیاه می توان به کمک به هضم غذا، کاهش حالت تهوع و کمک به مبارزه با آنفولانزا و سرماخوردگی اشاره کرد.

عطر و طعم بی نظیر زنجبیل از روغن های طبیعی آن ناشی می شود که مهمترین آنها جینجرول است.

جینجرول ترکیب اصلی در زنجبیل است که مسئول بسیاری از خواص دارویی زنجبیل است.

طبق تحقیقات، زنجبیل اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد. به عنوان مثال، می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند. استرس اکسیداتیو نتیجه وجود بیش از حد رادیکال های آزاد در بدن است که سبب آسیب رسیدن به سلول های بدن می شود.

مکمل های گیاهی بی نسخه رو دیدی؟؟ به نظرم برو ببین چون برای خیلی از مشکلات و بیماری ها مکمل های گیاهی خوبی اونجا هست که می تونی به راحتی بخری و در خونه ات تحویلش بگیری!!!

2. می تواند حالت تهوع، به ویژه تهوع صبحگاهی را درمان کند

به نظر می رسد زنجبیل در برابر حالت تهوع بسیار مؤثر است. زنجبیل می تواند به رفع حالت تهوع و استفراغ برای افرادی که تحت انواع خاصی از جراحی هستند، کمک کند. زنجبیل همچنین ممکن است به حالت تهوع مرتبط با شیمی درمانی کمک کند، اما مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است. بیشترین تأثیر زنجبیل در هنگام حالت تهوع مربوط به بارداری، مانند تهوع صبحگاهی می باشد.

طبق مروری بر 12 مطالعه که در مجموع 1278 زن باردار را شامل می شد ، 1.1 تا 1.5 گرم زنجبیل می تواند علائم تهوع را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، این بررسی به این نتیجه رسید که زنجبیل تاثیری در استفراغ ندارد.

اگرچه زنجبیل بی خطر تلقی می شود، اگر باردار هستید قبل از مصرف مقادیر زیاد با پزشک خود صحبت کنید.

توصیه می شود زنان باردار در زمان نزدیک به زایمان یا کسانی که سابقه سقط جنین داشته اند از مصرف زنجبیل خودداری کنند. مصرف زنجبیل در افراد با سابقه خونریزی واژینال و اختلالات لخته شدن منع مصرف دارد.

تأثیر زنجبیل بر کاهش وزن

3. ممکن است به کاهش وزن کمک کند

طبق مطالعات انجام شده روی انسان و حیوانات، زنجبیل ممکن است در کاهش وزن نقش داشته باشد.

یک بررسی در سال 2019 نشان داد که مصرف زنجبیل به طور قابل توجهی باعث کاهش وزن بدن و کاهش نسبت دور کمر به لگن و نسبت ران در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی می شود.

یک مطالعه در سال 2016 در مورد 80 زن مبتلا به چاقی نشان داد که زنجبیل همچنین می تواند به کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و سطح انسولین خون کمک کند. سطح بالای انسولین خون با چاقی همراه است.

شرکت کنندگان در مطالعه دوزهای روزانه نسبتاً بالا ( 2 گرم ) پودر زنجبیل را به مدت 12 هفته دریافت کردند.

همچنین در بررسی مقالات سال 2019 از غذاهای کاربردی نتیجه گیری شد که زنجبیل تأثیر بسیار مثبتی بر چاقی و کاهش وزن دارد. با این حال مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

شواهد در مورد نقش زنجبیل در جلوگیری از چاقی در مطالعات حیوانی قوی تر است.در موش هایی که به طور مداوم از آب زنجبیل یا عصاره زنجبیل استفاده می کردند، حتی در مواردی که رژیم های غذایی پرچربی نیز داشتند، کاهش وزن بدن مشاهده شد.

توانایی زنجبیل برای تأثیر در کاهش وزن ممکن است به مکانیسم های خاصی از جمله توانایی آن برای کمک به افزایش تعداد کالری سوزانده شده یا کاهش التهاب مربوط باشد.

 

4. می تواند به بهبود آرتروز کمک کند

آرتروز (OA) یک بیماری شایع است که شامل تحلیل رفتن مفاصل در بدن است و منجر به علائمی مانند درد و سفتی مفصل می شود.

یک مقاله نشان داده است که مصرف زنجبیل در افراد مبتلا به استئوآرتریت، منجر به کاهش قابل توجه ناتوانی و درد در این افراد می گردد.

فقط عوارض جانبی خفیف مانند نارضایتی از طعم زنجبیل مشاهده شد. با این حال ، طعم و مزه زنجبیل همراه با ناراحتی معده، موجب ترک حدود 22٪ از شرکت کنندگان در این مطالعه شد.

شرکت کنندگان در این مطالع که اکثر آنها مبتلا به آرتروز زانو بودند، بین 500 میلی گرم (میلی گرم) تا 1 گرم زنجبیل در هر روز از 3 تا 12 هفته دریافت کردند.

مطالعه دیگری از سال 2011 نشان داد که مصرف ترکیبی از زنجبیل، ماستیک، دارچین و روغن کنجد به صورت موضعی می تواند به کاهش درد و سفتی در افراد مبتلا به آرتروز زانو کمک کند.

ویتامین هایی که تو رژیم غذاییت مصرف می کنی کافی نیست؟ بدنت به ویتامین های بیشتری نیاز داره؟بهت پیشنهاد می کنم ویتامین هایی که بی نسخه داره رو ببینی و هرچی بدنت نیاز داره رو براش تأمین کنی.

5. ممکن است قند خون را به شدت کاهش دهد و عوامل خطر بیماری های قلبی را بهبود بخشد

این حوزه از تحقیق نسبتاً جدید است، اما زنجبیل ممکن است دارای خواص ضد دیابت قدرتمندی باشد.

در یک مطالعه در سال 2015 بر روی 41 شرکت کننده با دیابت نوع 2 ، 2 گرم پودر زنجبیل در روز 12٪ قند خون ناشتا را کاهش داد. همچنین باعث بهبود چشمگیر هموگلوبین A1c (HbA1c)، نشانگر سطح قند خون در طولانی مدت شد. طی مدت 12 هفته این نشانگر به میزان 10٪ کاهش یافت .

با این حال ، به یاد داشته باشید که این فقط یک مطالعه کوچک بود و به مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است.

در یک خبر تا حدودی دلگرم کننده، یک مقاله در سال 2019 همچنین نتیجه گرفت که زنجبیل به میزان قابل توجهی HbA1c را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال، همچنین مشخص شد که زنجبیل تاثیری در قند خون ناشتا ندارد.

 

6. می تواند به درمان سوء هاضمه مزمن کمک کند

سوء هاضمه مزمن با درد و ناراحتی مکرر در قسمت فوقانی معده مشخص می شود.

اعتقاد بر این است که تاخیر در تخلیه معده عامل اصلی سوء هاضمه است. جالب است که ثابت شده است زنجبیل تخلیه معده را تسریع می کند.

در یک مطالعه کوچک در سال 2011 به تعدادی از افراد مبتلا به سوءهاضمه کپسول زنجبیل و به تعدادی دیگر از آنها دارونما داده شد. یک ساعت بعد به همه آنها سوپ داده شد.

12.3 دقیقه طول کشید تا معده در افرادی که زنجبیل دریافت می کنند خالی شود. در کسانی که دارونما دریافت کرده اند این زمان 16.1 دقیقه طول کشید.

این تأثیرات در افراد بدون سو، هاضمه نیز دیده شده است. در مطالعه ای که در سال 2008 توسط برخی از اعضای همان تیم تحقیقاتی انجام شد، به 24 فرد سالم کپسول زنجبیل یا دارونما داده شد. یک ساعت بعد به همه آنها سوپ داده شد.

مصرف زنجبیل در مقابل دارونما تخلیه معده را تسریع کرد.  این روند برای افرادی که زنجبیل دریافت کرده اند 13.1 دقیقه و برای افرادی که دارونما دریافت کرده اند 26.7 دقیقه طول کشید.

11 فایده زنجبیل برای بدن

7. ممکن است درد قاعدگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

دیسمنوره به دردی که در طول چرخه قاعدگی احساس می شود اشاره دارد. یکی از کاربردهای سنتی زنجبیل برای تسکین درد، از جمله درد قاعدگی است.

در مطالعه ای در سال 2009، از 150 زن خواسته شد كه در 3 روز اول قاعدگی خود از زنجبیل یا داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) استفاده كنند.

سه گروه روزانه چهار دوز پودر زنجبیل (250 میلی گرم) ، مفنامیک اسید (250 میلی گرم) یا ایبوپروفن (400 میلی گرم) دریافت کردند. زنجبیل موفق شد درد را به اندازه دو داروی NSAID کاهش دهد.

مطالعات جدیدتر نیز به این نتیجه رسیده اند که زنجبیل به همان اندازه داروهایی مانند مفنامیک اسید و استامینوفن / کافئین / ایبوپروفن (نوافن) موثر است.

در حالی که این یافته ها امیدوار کننده است، اما هنوز مطالعات با کیفیت بالاتر با تعداد بیشتری از شرکت کنندگان در مطالعه مورد نیاز است.

 

8. ممکن است به کاهش سطح کلسترول کمک کند

سطوح بالای کلسترول LDL (بد) با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است.غذاهایی که می خورید می توانند تأثیر زیادی روی سطح LDL داشته باشند.

در مطالعه ای که در سال 2018 روی 60 نفر از افراد مبتلا به چربی خون انجام شد، 30 نفری که هر روز 5 گرم پودر زنجبیل دریافت می کردند، میزان کلسترول LDL (بد) خود را در مدت 3 ماه 17.4٪ کاهش دادند.

گرچه افت LDL چشمگیر است، اما باید توجه داشت که شرکت کنندگان در این مطالعه دوزهای زیادی از زنجبیل دریافت کردند. بسیاری از آنها طعم بد دهان را دلیل ترک مطالعه ذکر کردند که در آن دوزهای 500 میلی گرم تا 1 گرم زنجبیل دریافت کردند. دوزهای زنجبیل که در طول مطالعه چربی خون به مصرف کنندگان داده شده است 5 تا 10 برابر بیشتر است.

در یک مطالعه قدیمی از سال 2008 ، افرادی که هر روز 3 گرم پودر زنجبیل دریافت می کردند (به شکل کپسول) نیز کاهش قابل توجهی در بیشتر نشانگرهای کلسترول مشاهده کردند. میزان کلسترول LDL (بد) آنها طی 45 روز 10٪ کاهش یافت.

اگه تو این شرایط کرونا سختته از خونه بری بیرون واسه خرید ماسک و ضدعفونی کننده ها همین الان برو از بی نسخه هرچی که لازم داری رو بخر !!!

9. حاوی ماده ای است که می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند

زنجبیل به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای انواع مختلف سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است. خواص ضد سرطانی زنجبیل به جینجرول نسبت داده می شود که به مقدار زیاد در زنجبیل خام یافت می شود.

در یک مطالعه 28 روزه روی افراد در معرض خطر طبیعی سرطان روده بزرگ ، 2 گرم عصاره زنجبیل در روز به طور قابل توجهی مولکول های علامت دهنده پیش التهابی را در روده بزرگ کاهش می دهد.

با این حال، یک مطالعه دیگر که پیرو این موضوع انجام شد، در افرادی که در معرض خطر بالای سرطان روده بزرگ قرار دارند، نتایج مشابهی را به همراه نداشت.

برخی شواهد، البته محدود، وجود دارد که نشان می دهد زنجبیل ممکن است در برابر سایر سرطان های دستگاه گوارش مانند سرطان لوزالمعده و سرطان کبد، هم چنین سرطان سینه و تخمدان نیز موثر باشد. به طور کلی، در این زمینه تحقیقات بیشتری لازم است

 

10. ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد و از مغز در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند

استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن می تواند روند پیری را تسریع کند. اعتقاد بر این است که این موارد از عوامل اصلی بیماری آلزایمر و کاهش قدرت شناخت ناشی از بالا رفتن سن هستند.

برخی از مطالعات حیوانی نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها و ترکیبات موجود در زنجبیل می توانند پاسخ های التهابی را که در مغز ایجاد می شود، مهار کنند.

همچنین برخی شواهد نشان می دهد که زنجبیل می تواند به طور مستقیم عملکرد مغز را تقویت کند. در مطالعه ای که در سال 2012 روی زنان میانسال سالم انجام شد، نشان داده شد که دوزهای روزانه عصاره زنجبیل برای بهبود زمان واکنش و حافظه فعال مؤثر واقع شدند.

علاوه بر این، مطالعات متعدد بر روی حیوانات نشان می دهد که زنجبیل می تواند به محافظت در برابر کاهش عملکرد مغز مربوط به افزایش سن کمک کند.

 

11. می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند

زنجبیل می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک کند. در واقع ، عصاره زنجبیل در جلوگیری از رشد انواع مختلف باکتری مؤثر است.

طبق مطالعه ای در سال 2008، زنجبیل در برابر باکتریهای دهانی که به التهاب لثه و پریودنتیت مرتبط هستند تأثیر بسزایی دارد. زنجبیل تازه همچنین ممکن است در برابر ویروس انسدادی تنفسی (RSV) که علت شایع عفونت های تنفسی است، مؤثر باشد.

منبع: www.healthline.com