Take a fresh look at your lifestyle.

6 نکته ای که مردان باید در مورد یائسگی بدانند

33

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با حقایقی در مورد دوران یائسگی که آقایان باید بدانند تا درک بهتری از این دوران داشته باشند، آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله 6 نکته ای که مردان باید در مورد یائسگی بدانند همراه باشید.

اگرچه تقریبا نیمی از جمعیت جهان زن هستند، اما اغلب به نظر می رسد که مردان در مورد قاعدگی و یائسگی اطلاعات و درک کمی دارند. این بدان معنا نیست که همه مردان باید یائسگی را کاملاً درک کنند ( و اگر بخواهیم واقع بین باشیم، هیچ مردی نمی تواند یائسگی را کاملا درک کند ) اما این که مردان، به ویژه افرادی که در زندگی خود با بانوانی روبرو هستند که در دوران یائسگی به سر می برند، درک کافی از این مسئله داشته باشند می تواند بسیار مفید واقع شود.

بیایید از ابتدا شروع کنیم. یائسگی به طور رسمی زمانی اتفاق می افتد که چرخه قاعدگی در یک زن کاملا متوقف شود. اما فرآیند رسیدن به یائسگی یک شبه اتفاق نمی افتد و ممکن است طولانی شود. در واقع از سن 20 سالگی، چرخه قاعدگی زنان به تدریج تا قبل از یائسگی کوتاه می شود، تا زمانی که فرد وارد دوران پیش از قاعدگی می شود.

پیشنهاد بی نسخه به شما استفاده از مکمل های غذایی مناسب برای بانوان یائسه است که حاوی ایزوفلاون های سویا هستند. محصولات گیاهی را هم از دست ندهید.

اگرچه دانشمندان می دانند که عوامل زیادی از جمله هورمون ها در یائسگی نقش دارند، اما از علت دقیق یائسگی کاملاً مطمئن نیستند. بسیاری روی این موضوع موافقت دارند که یائسگی با کاهش تخمک های زن با افزایش سن، ارتباط مستقیمی دارد.

صرف نظر از علت یائسگی، در اینجا چند نکته وجود دارد که بهتر است زنان و مردان در مورد این دوران دانسته و انتظار آن را داشته باشند:

 

1.خود را برای یک مسیر طولانی آماده کنید.

اگر فکر کردید که یائسگی یکباره اتفاق می افتد، سخت در اشتباهید. همان طور که گفته شد، یائسگی اتفاقی نیست که یک شبه بیفتد، بلکه در حقیقت یائسگی با یک دوره پیش از یائسگی شروع می شود که ممکن است سال ها طول بکشد.

ماری اسلمن، نویسنده 54 ساله از شارلوتسویل ویرجینیا می گوید: “یک زن تا زمانی که یک سال از قطع کامل قاعدگی اش نگذشته باشد، نمی تواند نفس راحتی بکشد که دوران قاعدگی اش را پشت سر گذاشته است.”

وی توضیح می دهد: ” یک زن ممکن است چند سال در دوران پیش از قاعدگی خود قرار داشته باشد و در این دوران ممکن است در طی 10 روز 2 بار پریود شود، یا چند ماه اصلا پریود نشود. گاهی امکان دارد فقط لکه بینی داشته باشد و گاهی اوقات خونریزی خیلی شدید را تجربه کند. “

6 نکته ای که مردان باید در مورد یائسگی بدانند

2. یائسگی چیزی نیست که به سادگی از آن عبور کنید

اسلمن هم چنین به زنان و مردان هشدار داد که یائسگی هرگز چیزی نیست که به سادگی آن را پشت سر بگذارید. در عوض باید انتظار یک مدت طولانی بی قراری، خواب نامنظم، اضطراب عجیب و غریب و تغییرات خلق و خو را داشته باشید.

او می گوید: “یائسگی چیزی نیست که بتوان جلوی آن را گرفت. پیری یک افسانه نیست، یک چیز واقعی است و بخشی از کاری که من امیدوارم انجام دهم این است که به زنان جوان کمک کنم به عنوان یک زن قبل از اینکه وارد این دوران شوند، در مورد یائسگی و سایر جنبه های کاملا طبیعی (اما بسیار مخل) پیر شدن بیشتر بدانند. “

 

3. هر زنی تجربه متفاوتی از یائسگی دارد

هیچ زنی و هیچ چرخه قاعدگی با یکدیگر مشابه نیستند، بنابراین مهم است که مردان درک کنند که زنان تجربه های یکسانی در دوران قاعدگی خود ندارند و وابسته به بدن هر فرد این تجربیات متفاوت است. در مورد یائسگی نیز این امر صدق می کند و عوامل مؤثر در قاعدگی، در یائسگی نیز تأثیر گذار بوده و موجب می شوند تجربه های زنان مختلف، متفاوت باشند.

 

4. نمی توان همیشه گفت یائسگی بهتر از قاعدگی است

از دیدگاه یک مرد، ممکن است به نظر برسد که یک زن کاملاً خوشحال است که از شر یک اتفاق ماهیانه که منجربه خونریزی او میشد، خلاص شده است. اما ظواهر می توانند فریب دهنده باشند. احساس همه زنان در مورد یائسگی یکسان نیست.

محصولات جنسی زیادی تو سایت بی نسخه هست که می تونی بری تو سایت و خرید کنی و در خونه تحویلشون بگیری. یه سر به سایت بزن…

5. تغییرات فیزیکی در این دوران ایجاد می شود که کنترل آنها دشوار است

اگر فکر می کنید یائسگی به معنای خداحافظی با تمام مشکلات و ناراحتی هایی است که در دوران پیش از قاعدگی و قاعدگی خود تجربه می کردید، به شما پیشنهاد می کنیم در مورد تفکر خود تجدید نظر کنید.

یائسگی می تواند موجب بروز بسیاری از علائم جسمانی از جمله سردرد، خشکی واژن، و تغییراتی در موهای فرد شود. علاوه بر این مواردی هم چون گرگرفتگی، درگیری ذهنی، گریه و افزایش وزن نیز از عوارض این دوران به شمار می آیند. البته ممکن است یک نفر تمام این موارد را تجربه نکند.

اسلمن خاطرنشان می کند: “من همیشه لاغر بوده ام، اما در سن 54 سالگی طوری چاق شدم که نمی توانم خم شوم. من تا حدی انتظار افزایش وزن داشتم، اما نه تغییر زیاد وزن و تأثیر نیروی جاذبه زمین روی همه چیز (از غبغب گرفته تا سینه ها و واژن).”

 

6. ورزش کردن در یائسگی یک امر ضروری است.

یک عارضه جانبی یائسگی این است که سوخت و ساز بدن برخی از خانم ها آهسته می شود. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها در این دوران شاهد افزایش شدید وزن خود هستند. بنابراین پیشنهاد می شود حتما به طور منظم ورزش کنند تا سوخت و ساز بدن خود را به حالت عادی برگردانند.

لورین بری، زن دیگری که تجربه یائسگی خود را به اشتراک می گذارد، می گوید: “اگرچه اینکه هرگز دوباره پریود نمی شوم یک مزیت بزرگ محسوب می شود، اما افزایش خیلی زیاد وزن (با وجود اینکه غذا خوردنم فرقی نکرده!) بخشی است که هیچ علاقه ای به آن ندارم” .

6 نکته ای که مردان باید در مورد یائسگی بدانند

چگونه می توان به یک خانم کمک کرد تا دوران یائسگی را پشت سر بگذارد؟

آقایان محترم، در این بخش می خواهیم چند توصیه به شما داشته باشیم تا بتوانید روابط سالمی با زنان زندگی خود، به ویژه در دوران یائسگی آنها داشته باشید.

زمانی که دچار نوسانات خلقی می شود: سعی کنید طوری که متوجه نشود هدف شما تغییر خلق او است، در این راستا به او کمک کنید. به عنوان مثال تماشای یک فیلم در کنار یکدیگر یا رفتن به گردش می تواند احساس خوبی ایجاد کند.

اگر به تجهیزات پزشکی نیاز داری وقت تلف نکن و از بی نسخه هر چی که لازم داری رو بخر…

زمان برقراری رابطه جنسی: توجه داشته باشید که بدن او در حال تغییر است. در کنار آن، ممکن است اعتماد به نفس او در مورد بدنش، میل جنسی و لذت جنسی او نیز تغییر کند. سعی کنید با احترام کامل در مورد این موارد با او صحبت کنید و به عنوان یک زوج راه هایی برای حفظ رابطه صمیمی خود پیدا کنید.

وقتی صحبت از بدن او می شود: تغییراتی که در بدن خود احساس می کنید را با او در میان بگذارید. افزایش سن روی همه تأثیر می گذارد و این برای او ارزشمند است که بداند تنها کسی نیست که این تغییرات را تجربه می کند.

وقتی صحبت از اعتماد به نفس می شود: اگر او می خواهد و هر زمان که می خواهد از او حمایت کنید تا تمرینات ورزشی داشته باشد. اما اگر به جای آن می خواهد از یک غذای لذیذ لذت ببرد، در کنارش باشید و به او بگویید که زیباست، چرا که واقعا هست!

منبع: www.healthline.com