Take a fresh look at your lifestyle.

7 علامت توجه بیش از حد به فرزندان

16

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با مواردی آشنا کنیم که نشان می دهند بیش از حد به فرزندتان توجه می کنید. پس در ادامه با مقاله 7 علامت توجه بیش از حد به فرزندان همراه باشید.

با وجود چالش­ برای فرزندتان مبارزه می­ کنید

ممکن است فرزندتان پس از مشاجره با دوستش به گریه به خانه بیاید. در این زمان شما چه می­ کنید؟ اگر برای حل مشکل با مادر دوست فرزندتان تماس می­ گیرید، بهتر است عملکرد خود را تغییر دهید.

به جای این کار، به فرزندتان اجازه دهید موضوع را بیان کند و به او بیاموزید چگونه احساسات خود را آرام کنند. سپس به او کمک کنید راه حل ­هایی برای حل مشکل میان او و دوستش پیدا کند.

برای تهیه انواع ماسک و ضدعفونی کننده برای پیشگیری از بیماری خود و خانواده ­تان به داروخانه اینترنتی بی نسخه مراجعه کنید.

 

تکالیف مدرسه آنها را انجام می­دهید

پوشاندن کفش به کودک مدرسه­ایتان، حل کردن یک معادله ریاضی سخت برای فرزند نوجوانتان و کارهایی از این قبیل ممکن است به کودکتان کمک کند تا احساس ناامیدی نکند، اما باید بدانید که داشتن استرس در سطوح سالم مهارت حل مشکل کودک را تقویت می­کند.

اجازه دهید فرزندتان به تنهایی به حل مسائل بپردازد و وقتی با شرایط سخت کنار آمد، او را تحسین کنید.

 

سعی می­کنید به مربیان آنها آموزش دهید

اگر هنگام بازی بچه­ها از روی سکوها فریاد می­زنید یا مربی را مجبور می­کنید تا بعد هر تمرین با شما صحبت کند، بهتر است خود را کنار بکشید. ورزش می­تواند به کودک شما نحوه کنار آمدن با مشکلات، تلاش برای رسیدن به هدف، رهبری و کنار آمد با شکست را بیاموزد.

سعی کنید وقتی می­بینید کودک از شما کمک می­خواهد یا مشکل دارد، به او بیاموزید که چگونه با مربی خود صحبت کند.

 

7 علامتی که نشان می دهد شما بیش از حد به کودک خود توجه می ­کنید

فرزندتان را همیشه نزدیک خود نگه می­­دارید

اگر فردی هستید که برای جشن تولد دوست فرزندتان با او می­روید، حتی وقتی خانه دوستش نزدیک است او را به مقصد می­رسانید، یا می­خواهید مدام نوجوان دبیرستانی خود را کنترل کنید، وقت آن است که کمی به فرزندتان اجازه مستقل بودن بدهید تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

در عوض برای مستقل بودن آنها فرصت ایجاد کنید، به عنوان مثال، اجازه دهید در حالیکه شما در خانه هستید در حیاط بازی کنند.

شما یک خدمتکار در خانه خود هستید

اگر هنوز تخت و اتاق فرزند نوجوانتان را تمیز می­کنید یا لباس­های او را می­شویید، وقت آن رسیده که کمی بار را از روی دوش خود بردارید. 

برای آموزش به فرزند خود با کارهای کوچک شروع کنید. آنچه از او می­خواهید را واضح بیان کنید و زمانی که کار را به درستی انجام داد از او تعریف کنید.

اگر رشد کودکتان نسبت به همسالان خود کمتر است، در داروخانه آنلاین بی نسخه  در مورد مکمل­ های تغذیه­ ای تقویت کننده رشد اطلاعات و مشاوره کسب کرده و محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

بیش از حد می­خواهید امنیت فرزندتان را حفظ کنید

خطر کردن گاهی برای فرزندتان لازم است و زمانی که اجازه نمی­دهید خطرات جسمی یا روحی را تحمل کنند، ممکن است رشد آنها را متوقف کنید.

به یاد داشته باشید هدف این است که آنها را تا آنجا که لازم است ایمن نگه دارید، نه تا آنجا که ممکن است. اجازه دهید از درختی بالا بروند، یا بیفتند و زانوی خود را بمالند. این موارد برای رشد آنها خوب است.

 

اجازه نمی ­دهید فرزندتان شکست بخورد

به آخرین باری که اشتباه کرده­اید فکر کنید. به احتمال زیاد، از آن درس گرفته­اید. فرزندان شما نیز باید همین کار را انجام دهند. آزمون و خطا به آنها می­آموزد که چگونه راه خود را در جهان باز کنند. اگر همواره بخواهید تمام پروژه­ها یا وظایف به درستی انجام شود، آنها در آینده نحوه برخورد با مشکلات را یاد نمی­گیرند.

اجازه دهید هر چند وقت یکبار اشتباه کنند. وقتی شکست می­خورند، آنها را تشویق کنید تا دوباره تلاش کنند.