Take a fresh look at your lifestyle.

عادات بدی که می تواند به سلامت کودکان شما آسیب برساند

10

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با برخی عادت های ناسالم والدین که می تواند روی سلامت فرزندان تأثیرگذار باشد، آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله عادات بدی که می تواند به سلامت کودکان شما آسیب برساند همراه باشید.

کودکان از رفتارهای شما الگوبرداری می­ کنند، پس بهترین راه برای آموزش عادات سالم به کودک، پاداش یا تنبیه نیست، بلکه الگو قرار دادن رفتارهای سالم برای او است. وقتی الگوی خوبی باشید، به آنها کمک می کنید تا راه های خوبی را برای احساس شادی و انتخاب سالم بیاموزند. در ادامه عاداتی که ممکن است به کودک شما آسیب بزند را بیان خواهیم کرد.

برای تهیه انواع محصولات بهداشتی مورد نیاز برای کودک خود به داروخانه اینترنتی بی نسخه مراجعه کنید.

  1. انتقاد از خود

این که مدام از ظاهرتان ایراد بگیرید این پیام را به کودک می­ دهد که عزت نفس باید بر اساس زیبایی صورت و اندام شما باشد. این کار موجب ایجاد مشکل در عزت­ نفس و احساس بد کودک در مورد بدنش می­ شود. در عوض، در مورد احساس خوب خود هنگام ورزش یا خوردن غذاهای سالم صحبت کنید.

 

  1. خوردن احساسی

اگر از غذا برای احساس بهتر در هنگام ناراحتی یا ناامیدی استفاده می­ کنید، ممکن است پیام­ های ناسالم را به فرزندان خود منتقل کنید. شما به آنها نشان می­ دهید که غذا راهی برای احساس خوب در مورد خود است.

در عوض، روی راه های دیگر برای تقویت خلق و خوی خود در مواقع ناراحتی کار کنید. بگذارید آنها شما را ببینند که با دوستان خود صحبت می­کنید یا برای پیاده روی می­روید تا احساس بهتری داشته باشید.

 

  1. استفاده زیاد از تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی

این­که به بچه اجازه استفاده از تلفن همراه هنگام غذا را ندهید اما خودتان مدام درحال ارسال پیامک باشید اصلا عادلانه نیست. قوانینی که تنظیم می ­کنید باید برای همه اعضای خانواده، از جمله والدین، صادق باشد.

عادات بدی که می تواند به سلامت کودکان شما آسیب برساند

  1. تأکید بر بعد سطحی و مادی

بسیاری از دختران علاقه زیادی به پوشیدن لباس­های مختلف و رسیدگی به ناخن­ هایشان دارند. اما باید به آنها یاد داد که کارهای بهتری برای اختصاص دادن زمان به آنها وجود دارد. با آنها به پیاده ­روی و ورزش بروید. اینگونه یاد می­ گیرند که دختر بودن به معنای قوی و قدرتمند بودن است. در عین تعریف از زیبایی، از باهوش بودن آنها تعریف کنید.

 

  1. تبدیل همه چیز به یک رقابت

مقایسه فرزندتان با بچه ­های دیگر به ندرت به او انگیزه می ­دهد. در عوض، آنها را به خاطر تلاشی که می کنند تحسین کنید. به آنها کمک کنید تا تفریحات بهتری داشته باشند و بر روی بهبود عملکرد خود تمرکز کنند. همچنین می توانید به آنها در یافتن فعالیتی که به آن علاقه­ مند هستند کمک کنید. در مورد اینکه به فعال بودن نیاز دارید و به شما حس بهتری می­ دهد با او صحبت کنید.

 

  1. همیشه بحث می­ کنید

اگر شما و همسرتان دائماً یکدیگر را به سخره می­گیرید و باهم بحث می­کنید، بچه های شما یاد می­گیرند که چنین رفتاری اشتباه نیست. استرس اغلب محرک مشاجره است. مشاجره ممکن است در ابتدا شما را بهتر کند اما بعداً بدتر خواهد کرد. بعلاوه، استرس ناشی از دعوا بر کودکان تأثیر منفی می­گذارد.

برای کودکت وسایلی لازم داری و شرایط خرید حضوری رو نداری؟ برو تو سایت بی نسخه و به تمام وسایل مورد نیاز کودک رو خیلی راحت بخر و در خونه تحویل بگیر !!!

  1. بدگویی از دیگران

انتقاد از ظاهر یا رفتار افراد می­تواند نشانه ­ای از عزت نفس ضعیف باشد. فضولی کردن در کار دیگران نیز همینطور است و نباید انجام شود. بسیاری از برنامه­ های تلویزیونی و مجلات به این شایعات می­پردازند. پس دنبال کردن آنها را متوقف کنید و برنامه ­های سالم دیگری برای سرگرمی خود در نظر بگیرید.

 

سخن آخر

اگر جلوی فرزندتان رفتار منفی نشان داده ­اید، آن را نادیده نگیرید و به این امیدوار نباشید که فرزندتان متوجه آن نشده باشد. به اشتباه خود اشاره کنید و از آن برای آموزش استفاده کنید.

با درخواست از بچه ­ها برای متوقف کردن این اشتباهات، آنها را درگیر کنید. اگر مجدداً این کار را انجام دهید، آنها به شما تذکر خواهند داد و بیش از حد خوشحال خواهند شد. اگر اعضای خانواده در انتخاب های سالم خود از یکدیگر حمایت کنند، احتمال موفقیت بیشتری خواهند داشت.