Take a fresh look at your lifestyle.

هر آنچه در مورد زودانزالی باید بدانید

25

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با زود انزالی و مشکلاتی که می تواند برای آقایان بوجود آورد آشنا کنیم و راه هایی برای درمان آن را برای شما بیان کنیم. پس در ادامه با مقاله هر آنچه در مورد زودانزالی باید بدانید همراه باشید.

 

زود انزالی چیست؟

انزال به معنی آزاد شدن منی از آلت تناسلی مرد در هنگام ارگاسم است. وقتی انزال سریعتر از آنچه شما یا همسرتان می خواهید رخ دهد، به عنوان انزال زودرس (PE) شناخته می شود. زود انزالی یک مشکل شایع است و تقریبا یک سوم مردان در سنین 18 تا 59 سالگی، گاهی اوقات آن را تجربه می کنند.

علائم انزال زودرس چیست

ممکن است گهگاهی دچار زود انزالی شوید که در این صورت جای نگرانی نیست. اما اگر به طور مکرر این مشکل برای شما اتفاق می افتد یا مدت زمان طولانی است که با آن درگیر هستید، ممکن است نیاز به درمان داشته باشید. در سالهای اخیر، شناخت و درک اختلال عملکرد جنسی مردان بهبود یافته است و درک بهتری از مشکلات ناشی از آن وجود دارد.

علائم انزال زودرس شامل موارد زیر می باشد:

 

 • همیشه یا اغلب اوقات در یک دقیقه ابتدایی دخول دچار انزال شوید.
 • توانایی به تاخیر انداختن انزال در طی مقاربت در تمام یا اغلب رابطه ها را نداشته باشید.
 • دچار احساس پریشانی و نا امیدی شوید و به همین دلیل میل به داشتن رابطه ی جنسی صمیمی را از دست بدهید.

محصولات جنسی زیادی تو سایت بی نسخه هست که می تونی بری تو سایت و خرید کنی و در خونه تحویلشون بگیری. یه سر به سایت بزن…

انزال زودرس را می توان به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد. انزال زودرس اولیه تقریبا از اولین رابطه های جنسی فرد وجود دارد. اما در زود انزالی ثانویه فرد در ابتدا در رابطه جنسی خود مشکلی ندارد اما بعد از مدتی دچار اختلالات انزال می شود. در انزال زودرس علاوه بر عوامل بیولوژیکی، عوامل روانی نیز نقش دارند.

بسیاری از مردان احساس میکنند که دچار انزال زودرس هستند اما در واقع شاخص های زودانزالی را ندارند. ممکن است این افراد دوره های گاه گاهی زودانزالی را تجربه کنند که در واقع به این معنا نیست که فرد به زودانزالی دچار شده است.

هر آنچه در مورد زودانزالی باید بدانید

علل زود انزالی

علت دقیق انزال زودرس هنوز مشخص نیست. اگرچه گاهی علت آن را تماما به موارد روانشناختی ربط می دهیم، اما پزشکان معتقدند زود انزالی ناشی از هر دو علل جسمانی و روانی می باشد.

علل روانشناختی

عوامل روانشناختی که ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشند عبارتند از:

 

 • تجارب اولیه جنسی
 • سوء استفاده جنسی
 • تصور بد از بدن خود داشتن
 • افسردگی
 • نگرانی در مورد انزال زودرس

 

عوامل دیگری که می توانند نقش داشته باشند عبارتند از:

 

 • اختلال در نعوظ. مردانی که نگران ایجاد و حفظ نعوظ در طول رابطه هستند ممکن است در ذهن خود برای رسیدن به انزال عجله داشته باشند. تغییر این الگلوی ذهنی در افراد می تواند مشکل باشد.
 • اضطراب. بسیاری از مردان مبتلا به انزال زودرس دچار اضطراب و نگرانی در مورد عملکرد جنسی خود یا سایر مسائل هستند.
 • مشکلات رابطه. مشکلاتی که بین شما و شریک زندگیتان وجود دارد میتواند بر کیفیت رابطه اثر گذار باشد.

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشند ، از جمله:

 • سطوح غیر طبیعی هورمون ها
 • سطوح غیر طبیعی انتقال دهنده های عصبی در مغز
 • فعالیت غیر طبیعی رفلکس سیستم انزال
 • مشکلات تیروئید
 • التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار
 • صفات فردی و ژنتیکی
 • آسیب عصبی ناشی از اعمال جراحی یا ضربه (به ندرت)

عوارض

در حالی که انزال زودرس به تنهایی خطر ابتلا به بیماریها را افزایش نمی دهد، اما میتواند مشکلانی را در زندگی شخصی شما ایجاد کند، ازجمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استرس و مشکلات در رابطه: از عوارض شایع انزال زودرس استرس در رابطه میباشد.
 • مشکلات باروری: انزال زودرس می تواند گاهی اوقات لقاح را برای زوج هایی که در تلاش برای بچه دار شدن هستند، دشوار و یا غیر ممکن سازد.

ممکنه تو این روزا احساس کنی بدنت به مواد مغذی بیشتری نیاز داره تا قوی بمونه. می تونی تو بی نسخه کلی مکمل خوب پیدا کنی تا بدن خودت و اعضای خانواده ات رو تقویت کنی و از مریض شدنتون جلوگیری کنی!!!

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر در بیشتر رابطه های جنسی خود دچار زود انزالی می شوید، به پزشک مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید. اگرچه صحبت در مورد زودانزالی برای بسیاری از مردان خجالت آور است، اما باید آگاه باشند که این مشکل، یک بیماری شایع و قابل درمان است و با استفاده از داروها، مشاوره و تکنیک های جنسی تأخیر انزال (و یا ترکیبی از این موارد) می توان به بهبود این مشکل و بهبود رابطه جنسی کمک کرد.

برای برخی مردان صحبت کردن با پزشک ممکن است به کاهش احساس نگرانی بیانجامد. به عنوان مثال، زمانی که میشنوند زودانزالی گاهی طبیعی است و متوسط رسیدن به انزال حدود 5 دقیقه است احساس آرامش میکنند.

هر آنچه در مورد زودانزالی باید بدانید

آماده شدن برای ملاقات پزشک

آماده کردن خود برای صحبت با پزشک در مورد زودانزالی میتواند از نگرانی شما بکاهد و زودتر شما را به مسیر درست رابطه ی جنسی تان برگرداند. در اینجا به شما اطلاعاتی داده میشود که شما را در این امر یاری میدهد.

علاوه بر س سؤال در مورد زندگی جنسی، پزشک از شما در مورد سابقه سلامتی شما سوال خواهد کرد و ممکن است یک معاینه بدنی انجام دهد. اگر هم دچار انزال زودرس هستید و هم اختلال نعوظ را تجربه می کنید، ممکن است پزشک یک آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون مردانه (تستوسترون) یا آزمایشات دیگری را برای شما تجویز کند.

در برخی موارد، پزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد که به یک متخصص ارولوژی یا یک متخصص روانشناس در زمینه اختلال عملکرد جنسی مراجعه کنید.

در عین حال که خود را برای رفتن به پزشک آماده می کنید حتما با شریک زندگیتان صحبت کنید. زود انزالی هرچند میتواند به عنوان استرس بر رابطه ی شما اثر گذارد اما امری قابل درمان است.

درمان

گزینه های معمول درمانی برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری، بی حسی موضعی ، داروها و مشاوره است. به خاطر داشته باشید که یافتن درمان یا ترکیبی از روشهای درمانی که برای شما مفید خواهد بود، ممکن است زمان بر باشد. درمان رفتاری به همراه دارو درمانی ممکن است موثرترین دوره باشد.

تکنیک های رفتاری

در برخی موارد، درمان انزال زودرس ممکن است شامل مراحل ساده ای مانند خودارضایی یک یا دو ساعت قبل از مقاربت باشد تا بتوانید انزال را در حین رابطه جنسی به تأخیر بیندازید. پزشک همچنین ممکن است توصیه کند برای مدتی از رابطه ی جنسی اجتناب کنید و بر دیگر جنبه های رابطه با همسرتان بپردازید تا استرس شما کاهش یابد.

تمرینات کف لگن

ضعف عضلات کف لگن ممکن است توانایی شما را در به تأخیر انداختن انزال مختل کند. تمرینات کف لگن (تمرینات کگل) می تواند به تقویت این عضلات کمک کند.

برای انجام این تمرینات:

 • عضلات مناسب را پیدا کنید. برای شناسایی عضلات کف لگن، ادرار را در میانه جریان متوقف کنید و یا عضلات را که مانع از خروج گاز می شوند، سفت کنید. برای این کارها از عضلات کف لگن شما استفاده می شود. هنگامی که عضلات کف لگن خود را شناسایی کردید، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید، اگرچه ممکن است در ابتدا انجام آنها را در حالت خوابیده برای شما آسان تر باشد.
 • تکنیک خود را کامل کنید. عضلات کف لگن خود را سفت کنید، انقباض را به مدت سه ثانیه نگه دارید و سپس به مدت سه ثانیه عضلات را رها کنید. چند بار پشت سر هم این تمرین را انجام دهید. هنگامی که ماهیچه های شما قوی می شوند، سعی کنید تمرینات کگل را هنگام نشستن، ایستادن یا راه رفتن نیز انجام دهید.
 • تمرکز خود را حفظ کنید. برای بهترین نتیجه، فقط بر روی سفت شدن عضلات کف لگن خود تمرکز کنید. مراقب باشید عضلات شکم، ران یا باسن خود را خم نکنید. از نگه داشتن نفس خودداری کنید. در عوض، در حین تمرینات آزادانه نفس بکشید.
 • این کار را 3 بار در روز تکرار کنید. حداقل سه مجموعه با 10 تکرار در روز را در نظر بگیرید.

اگه دنبال مکمل هایی واسه تقویت قوای جنسی هستی بهترین راه اینه که همین الان بری تو سایت بی نسخه و با انواع این مکمل ها آشنا بشی.

تکنیک مکث- فشار

پزشک شما ممکن است به شما و شریک زندگی تان روش مکث-فشار را آموزش دهد. این روش به شرح زیر است:

 1. شما بصورت معمول فعالیت جنسی تان آغاز میکنید تا زمانی که انزال نزدیک است.
 2. در این هنگام دخول را متوقف کرده و از همسرتان میخواهید که جایی در محل اتصال تنه ی آلت تناسلی به سر آلت را فشار دهد. (این عمل را برای چند ثانیه انجام دهد ) تا زمانیکه احساس انزال شما از بین برود.
 3. پس از فشار حدود 30 ثانیه صبر کنید و بعد از آن ادامه ی دخول را داشته باید.
 4. از همسر خود بخواهید فرآیند فشار را در صورت لزوم تکرار کند.

ممکن است این احساس را داشته باشید که آلت تناسلی پس از فشار خیلی شل شده است اما هنگامی که به معاشقه برگردید مثل قبل سفت خواهد شد.

با تکرار چند باره ی این عمل بدون انزال میتوانید انزال نرمال داشته باشید. و پس از چند جلسه شما به این امر عادت کرده و بدون تکنیک میتوانید انزال طولانی داشته باشید.

اگر روش فشار مکث باعث درد یا ناراحتی شود، روش دیگر این است که قبل از انزال تحریک جنسی را متوقف کنید، صبر کنید تا سطح تحریک کاهش یابد و سپس دوباره شروع کنید. این رویکرد به عنوان تکنیک توقف – شروع شناخته می شود.

کاندوم

کاندوم ممکن است حساسیت آلت تناسلی مرد را کاهش دهد، که می تواند در تاخیر انداختن انزال نقش داشته باشد.برخی انواع کاندوم حاوی مواد بی حس کننده مانند بنزوکائین یا لیدوکائین هستند یا از لاتکس ضخیم تری ساخته شده اند تا انزال را به تأخیر بیندازند.

داروها

هر آنچه در مورد زودانزالی باید بدانید

بی حس کننده های موضعی

از کرم ها و اسپری های بی حس کننده که حاوی ماده بی حسی مانند بنزوکائین ، لیدوکائین یا پریلوکائین است ، گاهی اوقات برای درمان انزال زودرس استفاده می شود. این محصولات 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی به آلت تناسلی مالیده می شود تا احساس را کاهش داده و باعث تاخیر در انزال شود. اسپری لیدوکائین را بدون نسخه میتوان از داروخانه تهیه کرد.

اگر چه عوامل بی حس کننده موضعی موثر و قابل تحمل هستند، اما دارای اثرات جانبی نیز هستند. به عنوان مثال، برخی از مردان حساسیت و کاهش لذت جنسی بصورت موقت را گزارش کرده اند. در برخی موارد، زنان نیز از این اثرات شاکی بوده اند. در موارد نادر، لیدوکائین یا پریلوکائین می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود.

داروهای خوراکی

بسیاری از داروها ممکن است ارگاسم را به تاخیر بیاندازد. اگرچه هیچ یک از این داروها به طور خاص توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید نشده اند، اما از برخی از آنها مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای مسکن و مهارکننده های 5 فسفودی استراز برای درمان زود انزالی استفاده می شود. این داروها ممکن است فقط در زمان رابطه ی جنسی یا بصورت روزانه مصرف شوند همچنین ممکن است در همراهی با سایر روش های درمانی مورد استفاده واقع شوند.

 • داروهای ضد افسردگییک اثر جانبی داروهای ضدافسردگی تاخیر در انزال است. به همین دلیل، مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، مانند سرترالین، پاروکستین و یا فلوکستین، جهت تاخیر در انزال استفاده می شوند.. اگر SSRI ها موثر واقع نشوند ممکن است پزشک داروی ضد افسردگی سه حلقه ای کلومیپرامین را برای شما تجویز کند. عوارض جانبی ناخواسته داروهای ضد افسردگی ممکن است شامل تهوع، خشکی دهان، خواب آلودگی و کاهش میل جنسی باشد.
 • مسکن ها. ترامادول (Ultram) یک داروی معمول برای درمان درد است. این دارو همچنین دارای عارضه ی جانبی تاخیر در انزال میباشد. در صورتی که SSRI ها موثر واقع نشوند ممکن است ترامادول تجویز شود عوارض جانبی ناخواسته ممکن است شامل تهوع، سردرد و سرگیجه باشد.
 • مهارکننده های 5 فسفودی استراز. برخی از داروها برای درمان اختلال نعوظ مانند سیلدنافیل، تادالافیل و یا واردنافیل جهت تاخیر در انزال استفاده می شوند،. عوارض جانبی ناخواسته این داروها ممکن است شامل سردرد، گرگرفتگی صورت، تغییرات بینایی موقت و احتقان بینی باشد.

مشاوره

این روش شامل گفتگو با یک روانشناس در مورد روابط و تجربیات شما است. جلسات می تواند به شما در کاهش اضطراب عملکرد و یافتن راه های بهتر کنار آمدن با استرس کمک کند. مشاوره هنگامی که در ترکیب با دارو درمانی استفاده شود به احتمال زیاد به شما کمک خواهد کرد.

با انزال زودرس، ممکن است احساس کنید که مقداری از نزدیکی با یک همسر خود را از دست داده ایدو احساس عصبانیت، شرم و ناراحتی کنید و از شریک زندگی خود دور شوید.

صحبت در مورد مسئله یک مرحله مهم است و مشاوره روابط یا رابطه جنسی درمانی می تواند مفید باشد.

درمان های جایگزین

اخیرا در مورد چند درمان جایگزین مطالعاتی انجام شده است. از جمله درمان انتخاب رفتاری (یوگا) و درمان های جراحی. با این حال، تحقیقات بیشتری برای ارزیابی نحوه موثر بودن و بی خطری این درمان ها مورد نیاز است.

منبع: www.mayoclinic.org