Take a fresh look at your lifestyle.

کدام مواد غذایی بیشتر باعث مسمویت غذایی می شوند؟

17

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با مواد غذایی که احتمال ایجاد مسمومیت غذایی دارند آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله کدام مواد غذایی بیشتر باعث مسمویت غذایی می شوند؟ همراه باشید.

 

جوانه ها

دانه هایی که جوانه زده اند، به ویژه جوانه های شبدر و یونجه از سال 2006 هر ساله باعث شیوع مسمومیت های غذایی شده است. شرایط گرم و مرطوبی که باعث جوانه زدن دانه ها می شود، موجب افزایش سالمونلا، لیستریا و E. coli نیز می شود. ممکن است وسوسه شوید که این جوانه های بسته بندی شده آنتی اکسیدان را به صورت تازه در سالاد و ساندویچ بریزید. اما ابتدا می توان جوانه ها را پخت. این نکته را در نظر داشته باشید که شستشو باعث از بین رفتن میکروب ها نمی شود.

اگر مشکلات گوارشی داری و دنبال یه مکمل خوب هستی که بهت کمک کنه بهت پیشنهاد میکنم مکمل های گوارشی داروخانه آنلاین بی نسخه رو ببینی. می تونی همین الان خرید کنی و خیلی زود در خونه تحویل بگیری!!!

شیر خام

شیر خام یکی از خطرناک ترین منابع بیماری های ناشی از غذا است و در برخی از ایالات غیرقانونی است. شیر خام، شیری است که برای از بین بردن باکتری های موجود در آن، گرم یا پاستوریزه نشده است. شیر خام می تواند E. coli ، لیستریا ، کمپیلوباکتر و سالمونلا را در خود جای دهد. این باکتری ها می توانند باعث اسهال های طولانی، استفراغ و بیماری های جدی مانند سندرم گیلن باره شوند که می تواند منجر به فلج شود. ظرف شیر خود را بررسی کنید تا از پاستوریزه بودن آن به ویژه در بازارهای کشاورزان اطمینان حاصل کنید.

 

تخم مرغ

سالانه تخم های آلوده به سالمونلا باعث 79000 مورد مسمومیت غذایی در ایالات متحده و 30 مورد مرگ می شود. قبل از تشکیل پوسته، مرغ ها می توانند سالمونلا را به تخمها منتقل کنند. باکتری ها همچنین می توانند تخم مرغ را از طریق مدفوع مرغ آلوده کنند. تخم مرغ را در دمای 40 درجه فارنهایت یا کمتر از آن و در یخچال قرار دهید. برای برخی محصولات و دستورهای پخت نیاز به استفاده از تخم مرغ خام است. در این موارد از تخم مرغ های پاستوریزه (پیدا کردن آنها سخت است) استفاده کنید یا تخم مرغ را به مدت 3 دقیقه و نیم در آب 140 درجه فارنهایت قرار دهید.

کدام مواد غذایی بیشتر باعث مسمویت غذایی می شوند؟

آرد

احتمالاً یک قاشق را در آرد خام فرو نمی کنید و نمی خورید. اما در مورد خمیر کوکی یا خمیر کیک چطور؟ اگرچه این امر نادر است، اما آرد خام می تواند در هنگام برداشت، آسیاب و الک کردن به E.coli آلوده شود. سفید کردن آرد نیز E. coli را که می تواند باعث اسهال خونی، استفراغ و حتی نارسایی کلیه و مرگ شود، از بین نخواهد برد. مخلوط کیک های جعبه ای و خمیر کلوچه آماده نیز می تواند میکروب ها را در خود جای دهد.

 

مرغ

مصرف مرغ که یکی از انتخاب های اصلی مصرف گوشت در خانوارها است، هر ساله تعداد بسیاری را بیمار می کند. همانند همه حیوانات، در روده مرغ ها نیز باکتری وجود دارد. عوامل بیماری زایی مانند کمپیلوباکتر و سالمونلا می توانند در هنگام پردازش و بسته بندی به پرندگان وارد شوند و تا پایان به تخته و ظروف برش شما بروند. مرغ خام را نشویید زیرا می تواند آشپزخانه شما را آلوده کند. پخت و پز در دمای مناسب باعث از بین رفتن باکتری ها می شود.

اگه این روزا یکم احساس مریضی می کنی و نیاز به تقویت داری، برو تو سایت بی نسخه، اونجا کلی مکمل کمک درمانی هست که می تونن بهت کمک کنن. مکمل مورد نیاز خودت رو پیدا کن، بخر و در خونه ات تحویل بگیر !!!

میوه های تابستانی برش خورده

هر ساله، 1.35 میلیون نفر در ایالات متحده به سالمونلا مبتلا می شوند. نزدیک به 27000 نفر در بیمارستان بستری می شوند. در تابستان که بیشتر ما از هندوانه، طالبی و خربزه لذت می بریم، عفونت بیشتر دیده می شود. بوته های این میوه ها روی زمین رشد می کند و پوست آن ها به راحتی می توانند میکروب را به خود جذب کنند. برش زدن میوه ها می تواند موجب انتقال ویروس و سایر عوامل مضر به داخل آن شود. بهتر است قبل از برش زدن، این میوه ها را به طور کامل بشویید. میوه های برش خورده را در یخچال قرار دهید یا آنها را در یخ بسته بندی کنید.

 

صدف

صدف ها مواد غذایی را از طریق آبشش خود از آب های ساحلی دریافت می کنند، اما از همین طریق ویروس و باکتری نیز به آنها وارد می شود. خوردن صدف خام می تواند منجر به بیماری شود که باعث اسهال، استفراغ، تب و لرز شود. علاوه بر این، ممکن است نوعی ویروس به نام نوروویروس از طریق صدف وارد بدن شود که گاهی اوقات آنفلوانزای معده نامیده می شود. بهترین و تنها راه ایمن برای لذت بردن از صدف، پختن آن است.

کدام مواد غذایی بیشتر باعث مسمویت غذایی می شوند؟

پنیرهای تهیه شده از شیر خام

پنیرهای نرم تهیه شده با شیر خام بسیار خطرناک تر از پنیرهای پاستوریزه هستند. در واقع این پنیرها 160 برابر خطر انتقال لیستریا را بیشتر می کنند. لیستریا می تواند فراتر از روده شما گسترش یابد و باعث سردرد، از دست دادن تعادل و تشنج شود. همچنین ممکن است منجر به سقط جنین، مرده زایی یا زایمان زودرس شود. علاوه بر این، می تواند به نوزاد شما نیز منتقل گردد.

 

گوشت چرخ كرده

باکتری E. coli که یک عامل اصلی در مورد شیوع مسمویت غذایی است، به طور طبیعی در بدن انسان و حیوان وجود دارد. به همین علت، برای مصرف گوشت حتما باید از پختن آن مطمئن شوید. استیک را قبل از مصرف کاملا بپزید و آن را با دمای 145 درجه فارنهایت تفت دهید. گوشت گاو و خوک برای ایمن بودن باید در دمای 160 درجه فارنهایت پخته شوند.

اگه تو این شرایط کرونا سختته از خونه بری بیرون واسه خرید ماسک و ضدعفونی کننده ها همین الان برو از بی نسخه هرچی که لازم داری رو بخر !!!

هات داگ

اگرچه هات داگ از قبل پخته می شود، اما پس از بسته بندی نیز ممکن است لیستریا را دریافت کنند. برای پیشگیری از بیماری، حتما قبل از مصرف غذا را گرم کنید تا از عدم ایجاد بیماری مطمئن شوید.

 

مسمومیت غذایی همواره پس از آخرین غذایی که می خورید اتفاق نمی افتد. در واقع از 20 دقیقه تا 6 روز پس از غذا ممکن است حال شما بد شده و بیمار شوید. مسمومیت غذایی سالانه تعداد بسیار زیادی را راهی بیمارستان می کند. برای پیشگیری از مسمویت غذایی، دست ها و سطوح را به خوبی بشویید. غذاها را از یکدیگر جدا کنید تا از انتقال آلودگی آنها به یکدیگر جلوگیری شود. غذاهای گرم را گرم، و غذاهای سرد را سرد نگهدارید. در نظر داشته باشید که نمی توانید میکروب یا ویروس را مانند بوییدن یا دیدن غذای خراب شده، تشخیص دهید.

 

منبع: www.webmd.com