Take a fresh look at your lifestyle.

HCG چه تأثیراتی روی آقایان دارد؟

40

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با تأثیراتی که گونادوتروپین جفتی انسانی یا HCG روی آقایان دارد آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با مقاله HCG چه تأثیراتی روی آقایان دارد؟ همراه باشید.

گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) به دلیل نقش مهمی که در حفظ حاملگی دارد، گاهی اوقات “هورمون بارداری” نامیده می شود. برای تشخیص بارداری، در آزمایشات خون و ادرار میزان HCG موجود بررسی می شود.

سازمان غذا و دارو (FDA) همچنین تزریق hCG را برای درمان بیماری های خاص در زنان و مردان تأیید کرده است.

در زنان، تزریق hCG برای کمک به درمان ناباروری مورد تایید FDA است.

در مردان، تزریق hCG برای نوعی از هیپوگونادیسم در بدن تأیید شده است که در آن بدن به اندازه کافی غدد جنسی را برای تولید هورمون جنسی تستوسترون تحریک نمی کند.

 اگر به هر نوع محصول جنسی نیاز داری و تهیه اش از داروخانه برات سخته خرید از بی نسخه رو امتحان کن تا بدون دردسر هرچیزی که لازم داری رو در خونه تحویل بگیری!!!

hCG در مردان برای چه استفاده می شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که پزشک ممکن است hCG را برای مرد تجویز کند.

برای کمک به رفع هیپوگنادیسم

در مردان، پزشکان hCG را برای کمک به رفع علائم هیپوگنادیسم، مانند کمبود تستوسترون و ناباروری تجویز می کنند. hCG می تواند به بدن در افزایش تولید تستوسترون و اسپرم و در نتیجه کاهش ناباروری کمک کند.

برای بهبود کمبود تستوسترون

از تزریق hCG نیز بعضاً به عنوان جایگزینی برای محصولات تستوسترون در مردان دارای کمبود تستوسترون استفاده می شود.

کمبود تستوسترون به عنوان سطح تستوسترون خون کمتر از 300 نانوگرم در دسی لیتر (ng / dL) همراه با علائم تستوسترون پایین تعریف می شود. این علائم شامل موارد زیر هستند: 

 • خستگی
 • فشار
 • میل جنسی کم
 • حالت افسردگی

طبق انجمن اورولوژی آمریکا ، hCG برای آن دسته از مردان با کمبود تستوسترون که تمایل به حفظ قدرت باروری دارند نیز مناسب است.

محصولات تستوسترون سطح هورمون موجود در بدن را افزایش می دهند اما می توانند عوارض جانبی نظیر کوچک شدن غدد جنسی، تغییر عملکرد جنسی و ایجاد ناباروری را به همراه داشته باشند.

hCG می تواند به افزایش موارد زیر کمک کند:

 • اندازه گناد
 • سطح تستوسترون
 • باروری

برخی از پزشکان بر این باورند که استفاده از تستوسترون همراه با hCG ضمن جلوگیری از برخی از عوارض جانبی تستوسترون، می تواند به بهبود علائم کمبود تستوسترون کمک کند.

برای بهبود عملکرد جنسی

hCG همچنین ممکن است در بهبود عملکرد جنسی در مردانی که در وضعیت تستوسترون بهبودی ندارند، کمک کند.

برای جلوگیریی از عوارض جانبی استروئید

بدنسازانی که از استروئیدهای آنابولیک مانند تستوسترون استفاده می کنند نیز گاهی از hCG برای جلوگیری یا معکوس کردن برخی از عوارض جانبی ناشی از استروئیدها مانند کوچک شدن غدد جنسی و ناباروری استفاده می کنند.

HCG چه تأثیراتی روی آقایان دارد؟

عملکرد HCG برای افزایش تستوسترون چگونه است؟

در مردان، hCG مانند هورمون لوتئین ساز (LH) عمل می کند. LH سلولهای لیدیگ را در بیضه ها تحریک کرده و منجر به تولید تستوسترون می شود.

LH همچنین تولید اسپرم را در ساختاری در بیضه ها به نام توبول های اسپرم ساز تحریک می کند.

از آنجا که hCG بیضه ها را برای تولید تستوسترون و اسپرم تحریک می کند، با گذشت زمان اندازه بیضه ها رشد می کند.

پژوهش ها در این مورد چه می گویند؟

تحقیقات بالینی بسیار کمی hCG را در مردان با سطح تستوسترون پایین ارزیابی کرده است.

در یک مطالعه کوچک در سال 2002 بر روی مردان مسن مبتلا به هیپوگنادیسم جزئی ، hCG باعث افزایش سطح تستوسترون در مقایسه با دارونما شد. با این حال، hCG هیچ تاثیری بر عملکرد جنسی نداشت.

در یک مطالعه در سال 2005 ، مردانی که تستوسترون به همراه hCG مصرف می کردند توانستند تولید تستوسترون را در بیضه ها حفظ کنند.

در یک مطالعه در سال 2013، مردانی که تستوسترون همراه با hCG مصرف کردند قادر به تولید کافی اسپرم بودند.

طبق یک مطالعه 2018 ، hCG می تواند به مردان مبتلا به هیپوگنادیسم کمک کند تا قدرت باروری خود را حفظ کنند، چه به تنهایی استفاده شود و چه در ترکیب با تستوسترون. همچنین می تواند به بازیابی اسپرم کمک کند.

یک مطالعه کوچک در سال 2019 به این نتیجه رسید که hCG برای مردانی که علائم هیپوگنادیسم را تجربه می کنند اما دارای سطح تستوسترون بالاتر از 300 ng / dL هستند، ایمن و موثر است. سطح تستوسترون بالاتر از 300 ng / dL طبیعی تلقی می شود.

اگه میخوای مکمل ورزشی و بدنسازی بخری بهت پیشنهاد می کنم یه سر به سایت بی نسخه بزنی تا انواع و اقسام مکمل های بدنسازی رو اونجا ببینی

عوارض جانبی مصرف hCG چیست؟

برای مردان ، شایعترین عوارض تزریق hCG شامل موارد زیر است:

 • ژنیکوماستی یا رشد سینه های مردانه
 • درد، قرمزی و تورم در محل تزریق
 • دل درد
 • حالت تهوع
 • استفراغ

در موارد نادر، افرادی که از hCG استفاده می کنند دچار لخته شدن خون می شوند. اگرچه نادر است، واکنش های آلرژیک از جمله بثورات پوستی خفیف و واکنش های شدید آنافیلاکتیک نیز می تواند رخ دهد.

 

آیا می توان از hCG برای کاهش وزن استفاده کرد؟

hCG گاهی اوقات برای کاهش وزن استفاده می شود. چندین محصول در دسترس است که به عنوان محصولات hCG هومیوپاتی بدون نسخه (OTC) برای کاهش وزن به بازار عرضه می شوند.

با این حال ، FDA هشدار داده است که محصولات hCG را به منظور کاهش وزن تأیید نکرده است. محصولات OTC که ادعا می کنند حاوی hCG هستند نیز از نظر قانونی مجاز نیستند.

FDA همچنین به مصرف کنندگان توصیه کرده است که هیچ مدرک قابل توجهی مبنی بر اینکه hCG برای کاهش وزن کار می کند وجود ندارد.

این محصولات حاوی hCG اغلب به عنوان بخشی از “رژیم hCG” استفاده می شوند. این رژیم به طور معمول شامل مصرف مکمل های hCG به همراه رژیم کم کالری 500 کالری در روز، است.

اگرچه این رژیم کم کالری می تواند به کاهش وزن کمک کند، اما هیچ مدرکی دال بر تأثیرگذاری استفاده از محصولات hCG وجود ندارد.

بعلاوه ، این رژیم کم کالری می تواند برای بسیاری از افراد ناایمن باشد. عوارض جانبی احتمالی رژیم های غذایی بسیار محدود شامل موارد زیر می باشند:

 • سنگ صفرا
 • عدم تعادل الکترولیت ها
 • آریتمی

HCG چه تأثیراتی روی آقایان دارد؟

آیا مصرف hCG بی خطر است؟

در صورت استفاده مناسب با راهنمایی پزشک، hCG بی خطر است. این دارو نباید توسط مردان مبتلا به سرطان پروستات، برخی از سرطان های مغز یا بیماری کنترل نشده تیروئید استفاده شود.

قبل از استفاده از hCG در مورد سایر بیماری هایی که دارید صحبت کنید.

hCG از سلولهای تخمدان همستر تولید می شود. افرادی که به پروتئین همستر حساسیت دارند نباید از hCG استفاده کنند.

از مصرف محصولات حاوی hCG که بدون نسخه و به صورت OTC به فروش می رسند خودداری کنید.

تو هر سن و هر جنسیتی هستی می تونی مکمل های خوبی توی بی نسخه پیدا کنی که به سلامتیت کمک می کنن.

چکیده

hCG داروی مورد تایید FDA برای درمان بیماری ها و شرایط خاص در زنان و مردان است. به نظر می رسد در مردان نقش مهمی به عنوان جایگزین تستوسترون برای افزایش سطح تستوسترون و حفظ باروری دارد.

برخی از پزشکان این دارو را همراه با محصولات تستوسترون برای کمبود تستوسترون برای کمک به حفظ باروری و عملکرد جنسی تجویز می کنند.

برخی از افراد برای کاهش وزن نیز از hCG استفاده می کنند که اغلب به عنوان یکی از اجزای رژیم hCG است. با این حال، هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد hCG برای این منظور کاربرد دارد. به دلیل نگرانی در مورد ایمنی آن، باید از مصرف hCG به عنوان کمکی برای کاهش وزن خودداری شود.

منبع: www.healthline.com