Take a fresh look at your lifestyle.

نکات آرایشی برای افراد مبتلا به پسوریازیس

19

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با برخی نکات آرایشی که به افراد مبتلا به پسوریازیس کمک می کند آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله نکات آرایشی برای افراد مبتلا به پسوریازیس همراه باشید.

 

پسوریازیس چه روی صورت شما باشد و چه در سایر قسمت ­های بدنتان، ممکن است باعث خجالت شما شود. اما مواردی وجود دارد که می ­توانید انجام دهید تا با ظاهر پوست خود احساس راحتی بیشتری داشته باشید. با چند نکته و ترفند (و کمی تمرین)، می توانید پلاک ­های خود را در هر کجا که هستند بپوشانید و پوستی صاف­ تر ایجاد کنید.

در صورت نیاز به محصولات مختلف برای مراقبت از پوست، با استفاده از داروخانه اینترنتی بی نسخه می ­توانید نیاز خود را برطرف کنید.

 

با پاکسازی شروع کنید

اولین قدم این است که پوست خود را مانند همیشه با استفاده از پاک ­کننده ­های مورد تایید پزشک بشویید. با استفاده از یک دستمال می ­توانید پوسته خشک روی پوستتان را پاک کنید. اما مطمئن شوید که با پوست حساس خود با ملایمت رفتار کنید. برای خرید آنلاین محصولات پاک ­کننده و شوینده پوست به بی نسخه مراجعه کنید.

 

از مرطوب ­کننده استفاده کنید

پوست خود را با لوسیون بدون عطر و ضد حساسیت چرب کنید. پیش از اینکه چیز دیگری به پوست خود بزنید اجازه دهید حداقل 10 دقیقه روی پوستتان بماند. شما می­ خواهید پوست اطراف پسوریازیس شما هیدراته شود، اما لیز نباشد. اگر لیز باشد، آرایش روی آن نمی ­ماند.

 

 

آماده سازی با پرایمر

وقتی پوست شما آغشته به لوسیون شد، نوبت به پرایمر می ­رسد. این کار را قبل از هر آرایش انجام دهید. پرایمر روی پلاک ­ها باقی مانده و جذب نمی ­شود، به همین علت سطح صاف ­تری برای پوستتان ایجاد می­ کند.

 

از آرایش مناسب استفاده کنید

ممکن است برای قسمت­ های مشکل دار به آرایش غلیظ­ تری احتیاج داشته باشید یا فقط بخواهید قرمزی را با یک کرم مایع روشن­ تر یکدست کنید. با پزشک خود مشورت کنید و محصولی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد. ابتدا آرایش را روی یک ناحیه کوچک امتحان کنید تا ببینید آیا باعث واکنش می­ شود یا خیر.

نکات آرایشی برای افراد مبتلا به پسوریازیس

رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید

ممکن است چند تلاش طول بکشد تا آرایش مناسب رنگ پوست شما پیدا شود. نکته: رنگ ­های مختلف را روی پوست نزدیک پسوریازیس خود آزمایش کنید، نه روی آن. ممکن است نیاز باشد برای بدست آوردن رنگ موردنظر و ضخامت مورد نیاز خود، دو محصول را با هم مخلوط کنید.

 

 

با مقدار کم شروع کنید

نوک انگشتان شما بهترین ابزار برای آرایش یکنواخت هستند. مقدار کمی از کرم را در دست خود قرار دهید تا قبل از پخش کردن روی آن گرم شود. (گرما به آن کمک می ­کند تا نرم ­تر شود.) کمی روی پوست بمالید، آن را مخلوط کنید، سپس لایه ­های سبک را یکی روی دیگری اضافه کنید تا زمانی که به پوششی که احساس می­ کنید نیاز دارید برسید.

 

انعطاف­ پذیری و خم کردن

اگر می­ خواهید پسوریازیس را در ناحیه مفصلی مانند زانو یا آرنج بپوشانید، هنگام آرایش از خم شدن مفصل اطمینان حاصل کنید. اگر این کار را نکنید، بعداً که آن را صاف می ­کنید، شکاف ایجاد می­ شود.

 اگر به لوازم بهداشتی نیاز داری بدون اینکه از خونه بری بیرون می تونی بری تو سایت بی نسخه و از بخش محصولات بهداشتی هرچه که نیاز داری رو بخری.

آرایش خود را ثابت کنید

اگر می­ خواهید آرایشتان برای مدت طولانی بماند، پس از اتمام کار روی آن پودر بزنید سپس با استفاده از اسپری ثابت­ کننده یا اسپری مو ضدآب روی آن اسپری کنید. اگر پوستتان ظاهر براقی گرفته، روی آن بار دیگر پودر بزنید.

هنگامی که جایی می ­روید، یک کیت آرایش کوچک همراه داشته باشید تا راهی برای رفع هرگونه مشکل در آرایش خود داشته باشید.

 

با احتیاط آرایش خود را پاک کنید

آرایش ممکن است به شما کمک کند پسوریازیس خود را برای مدتی فراموش کنید، اما پوستی که می پوشانید حساس است. با پوست خود درست رفتار کنید و آن را به آرامی تمیز کنید: پاک کننده آرایش بر پایه نفت، می تواند به نرم شدن آرایش قبل از پاک کردن و شستن آن کمک کند.

 

تمرین به عملکرد بهترتان کمک می ­کند

زمان زیادی طول می ­کشد تا رنگ، پوشش و روال مناسب را بدست آورید. بنابراین در استفاده از ابزارها و تکنیک ­های مختلف صبور باشید. اگر کمک می ­خواهید، می­ توانید فروشگاه ­های تخصصی آرایش را امتحان کنید. کمی تجربه حضوری می ­تواند به شما در یافتن محصول مناسب و ایجاد یک روال خوب کمک کند.