Take a fresh look at your lifestyle.

اشتباهاتی که به زیبایی شما لطمه می زنند

24

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با نکاتی در مورد زیبایی و اشتباهاتی که می توانند به زیبایی شما صدمه وارد کنند آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله اشتباهاتی که به زیبایی شما لطمه می زنند همراه باشید.

 

مسواک زدن پس از خوردن قهوه

درست است که اسید یا قند موجود در قهوه، نوشابه و آب میوه پوسته خارجی دندان شما که مینا نامیده می شود را از بین می برد، اما سعی نکنید بلافاصله این خوراکی ها را از روی دندان خود پاک کنید. پس از خوردن این خوراکی ها مینای دندان ضعیف شده و وقتی دندان های خود را درست بعد از خوردن یک ماده غذایی یا نوشیدنی اسیدی مسواک می زنید، آن مینای دندان ضعیف را از بین خواهید برد. به جای این کار، دهان خود را با آب بشویید و حداقل 1 ساعت صبر کنید تا مسواک بزنید. حتی بهتر است قبل از نوشیدن، مسواک بزنید.

 

شنا کردن با موهای خشک

آب استخر دارای مواد شیمیایی است که به مو آسیب می رساند. موهای خود را مانند اسفنج خشک در نظر بگیرید: اگر قبل از شنا موهایتان را با آب شیر مرطوب کنید، کمتر از موهای خشک آب استخر را به خود جذب می کند در نتیجه مواد شیمیایی کمتری به مو آسیب می رسانند. علاوه بر این، بلافاصله بعد از بیرون آمدن از استخر، موهای خود را با شامپو (ترجیحا شامپوی پس از شنا) بشویید.

داری به این فکر می کنی که موهاتو تقویت کنی؟ چرا نمیری تو بی نسخه؟ یه نگاه به محصولات تقویت مو بنداز …

شامپو کردن خیلی زیاد یا خیلی کم موها

شامپو روغن های طبیعی پوست سر شما را از بین می برد. اگر موهای خود را خیلی زیاد شامپو کنید، موجب کدر و خشک شدن موهایتان می شوید. اما اینکه هر چند وقت یکبار از شامپو استفاده کنید، به نوع موهای شما بستگی دارد. اگر موهای نرم و صافی دارید، در صورت آلوده و یا چرب شدن موهایتان می توانید هر روز شامپو بزنید، اما بسیاری از کارشناسان می گویند این کار را باید هر 2 تا 3 روز یک بار انجام دهید. افرادی که موهای پرپشت یا فرفری می توانند چند روز تا یک هفته بین شستشوی موها با شامپو فاصله بیندازند. از آرایشگر خود سؤال کنید که چه برنامه و محصولاتی برای موهای شما مناسب است.

 

عدم استفاده از نرم کننده

شاید نگران باشید که نرم کننده باعث می شود موهایتان سنگین شود و یا اصلا وقت استفاده از نرم کننده را ندارید. اما باید بدانید که بدون نرم کننده موها خشک و کدر می شوند. برای اینکه موهایتان صاف و سالم به نظر برسد، هر بار که موهای خود را می شوید یک نرم کننده سبک استفاده کنید. نرم کننده را با دست روی ساقه موها (نه ریشه ها) بمالید.

اشتباهاتی که به زیبایی شما لطمه می زنند

خارج کردن موم گوش با گوش پاک کن

ممکن است استفاده از گوش پاک کن های پنبه ای حس خوبی به شما بدهد، اما باید بدانید که استفاده از آنها موجب عمیق شدن موم گوش ها می شود. علاوه بر این، ممکن است حتی به لاله گوش یا استخوانهای ریزی که به شنیدن صدا کمک می کنند آسیب برسانید. اما سؤال این است که پس چگونه گوش خود را تمیز کنیم؟

در واقع باید بدانید که اصلا نیازی به تمیز کردن موم گوش نیست، چرا که بدن می تواند خودش آن را تمیز کند. اما اگر احساس پر بودن گوش دارید، صدای زنگ می شنوید یا در شنیدن مشکل دارید به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز موم گوش شما را خارج کنند.

 

استفاده از دئودورانت برای جلوگیری ازتعریق

دئودورانت ها بوی خوبی دارند، اما اگر زیر بغل شما عرق می کند و احساس چسبندگی می کنید، ضد تعریق چیزی است که شما نیاز دارید. ضد تعریق با اتصال به غدد عرق، رطوبت را متوقف می کند. قبل از مصرف این محصولات، دستورالعمل موجود روی آن را بخوانید تا از استفاده درست آن مطمئن شوید. برخی از محصولات باید شب و صبح روی پوست خشک مصرف شود. آیا کف دستتان هم می کند؟ برای کف دستتان نیز می توانید از ضد تعریق استفاده کنید.

اگه تو این شرایط کرونا سختته از خونه بری بیرون واسه خرید ماسک و ضدعفونی کننده ها همین الان برو از بی نسخه هرچی که لازم داری رو بخر !!!

اصلاح کردن موها قبل از پدیکور

شاید دوست نداشته باشید که آرایشگر شما پاهای پر از موی شما را ببیند اما شکافهای ریزی که در پوست شما بعد از اصلاح موها ایجاد می شود، محل مناسبی برای ورود انواع باکتری ها است که می تواند منجر به ایجاد عفونت شود. حداقل 24 ساعت قبل از پدیکور موهای خود را اصلاح نکنید. با توجه به این نکته، اجازه ندهید که آرایشگر شما کوتیکول های شما را برش دهد، زیرا این امر نیز باعث ایجاد شکافی برای ورود میکروب ها می شود.

 

عوض نکردن تیغ اصلاح

اگر از تیغ کند برای اصلاح استفاده می کنید، برای تمیز شدن کامل یک ناحیه باید چندین بار از همان منطقه عبور کنید. این کار برش های ریزی در پوست شما ایجاد می کند که می تواند منجر به تورم، تحریکات پوستی و عفونت شود. بعد از حدود پنج تا هفت اصلاح  یا هر زمان که احساس می کنید نیاز است برای تمیز کردن یک منطقه چندین بار از آنجا عبور کنید، وقت آن است که تیغه ها را عوض کنید.

اشتباهاتی که به زیبایی شما لطمه می زنند

طولانی شدن حمام پر از بخار آب گرم

آب داغ پوست را خشک می کند. اگر به اگزما مبتلا هستید، استحمام در آب داغ می تواند منجر به وخیم شدن مشکل شما شود. بنابراین از دوش آب داغ صرف نظر کنید. اگر هنگامی که از حمام خارج می شوید پوست شما قرمز است یا احساس گرما می کنید، نشان دهنده این است که دمای آب برای پوست شما زیاد است. بهتر است در حمام از آب ولرم یا گرم استفاده کنید.

 

مالیدن محکم صورت

 

نیازی نیست که با حوله روی صورت خود بکشید تا آلودگی ها را از صورت خود پاک کنید. تمام نیاز پوست شما ماساژ ملایم با نوک انگشتان و یک پاک کننده ملایم است. صورت خود را روزی یک یا دو بار با آب ولرم یا خنک بشویید. برچسب موجود روی پاک کننده ای که مصرف می کنید را بررسی کنید و از مواد حاوی الکل یا مواد ساینده صرف نظر کنید.

اگه ضدآفتاب لازم داری پیشنهاد می کنم همین الان از بی نسخه ضد آفتاب مناسب پوستتو تهیه کنی.

استفاده از انواع محصولات پوستی

بنابر عقیده متخصصان پوست، تنها محصولاتی که پوست شما در کنار یک پاک کننده ملایم نیاز دارد، مرطوب کننده ها و ضد آفتاب با طیف گسترده با SPF 30 یا بالاتر از آن است.. سرم ها گران قیمت هستند و فواید آنها اثبات نشده است و تونرها نیز ممکن است موجب خشکی و تحریک پوست شوند. برای از بین بردن آکنه ، از چندین محصول حاوی اسید سالیسیلیک و پراکسید بنزوئیل استفاده نکنید. ترکیب این مواد می تواند موجب تحریک پوست شود. اگر داروهای مربوط به آکنه که در داروخانه موجود است به درد شما نمی خورد، با متخصص پوست خود صحبت کنید.

 

استفاده از صابون برای نواحی حساس

واژن و ناحیه ژنیتال بسیار حساس هستند. بنابراین صابون های ناملایم و معطر یا ضد عفونی کننده را کنار بگذارید آنها می توانند تعادل باکتری هایی را که آن ناحیه را سالم نگه می دارند از بین ببرند. دوش واژینال، دستمال مرطوب معطر و دئودورانت های واژن نیز به همین ترتیب است. تمام آنچه شما نیاز دارید صابون ساده و بدون عطر است تا هر روز به آرامی اطراف محل را با آن بشویید.

 

منبع: www.webmd.com