Take a fresh look at your lifestyle.

چه ارتباطی میان سلامت بدن و ظاهر ناخن ها وجود دارد؟

29

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با علائمی که روی ناخن ها نمایان می شوند و با سلامتی شما در ارتباط هستند آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله چه ارتباطی میان سلامت بدن و ظاهر ناخن ها وجود دارد؟ همراه باشید.

ناخن ها می توانند علامت هایی را به شما نشان بدهند که از مشکلات کلی برای سلامت شما نشأت می گیرند. یک تکه سفید،رنگ صورتی یا موج و برجستگی روی ناخن، هریک ممکن است نشانه ای از وجود بیماری باشد. مشکلات کبد، ریه ها و قلب می توانند خود را در ناخن های شما نمایان کنند. در ادامه می توانید با این علائم آشنا شوید.

 

ناخن های رنگ پریده

ناخن های بسیار کم رنگ گاهی اوقات می توانند نشانه بیماری جدی از جمله بیماری های زیر باشند:

  • کم خونی
  • نارسایی احتقانی قلب
  • بیماری کبد
  • سوء تغذیه

 ویتامین هایی که تو رژیم غذاییت مصرف می کنی کافی نیست؟ بدنت به ویتامین های بیشتری نیاز داره؟بهت پیشنهاد می کنم ویتامین هایی که بی نسخه داره رو ببینی و هرچی بدنت نیاز داره رو براش تأمین کنی.

ناخن های سفید

اگر ناخن ها عمدتا سفید با لبه های تیره تر هستند ، این می تواند مشکلات کبدی مانند هپاتیت را نشان دهد. ممکن است در این مشکل انگشتان نیز زرد شوند.

 

ناخن های زرد

یکی از شایع ترین علل زرد شدن ناخن ها عفونت قارچی است. با تشدید عفونت، بستر ناخن ممکن است جمع شود و ناخن ها ضخیم و خرد شوند. در موارد نادر، زرد شدن ناخن ها می تواند وضعیت جدی تری مانند بیماری شدید تیروئید، بیماری ریه، دیابت یا پسوریازیس را نشان دهد.

 

ناخن های مایل به آبی

ناخن هایی با رنگ مایل به آبی می تواند به این معنی باشد که بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند. این می تواند نشان دهنده یک مشکل ریوی مانند آمفیزم باشد. برخی از مشکلات قلبی را نیز می توان با ناخن های مایل به آبی مرتبط دانست.

 

ناخن های موج دار

اگر سطح ناخن موج دار یا حفره دار باشد، این ممکن است نشانه اولیه پسوریازیس یا آرتریت التهابی باشد. تغییر رنگ ناخن شایع است؛ پوست زیر ناخن ممکن است قهوه ای مایل به قرمز به نظر برسد.

چه ارتباطی میان سلامت بدن و ظاهر ناخن ها وجود دارد؟

ناخن های ترک خورده یا شکسته

ناخن های خشک و شکننده که اغلب ترک می خورند یا شکافته می شوند با بیماری تیروئید ارتباط دارند. ترک خوردگی یا تکه تکه شدن همراه با رنگ مایل به زرد بیشتر به دلیل عفونت قارچی است.

 

التهاب پوست اطراف ناخن

اگر پوست اطراف ناخن قرمز و پف دار به نظر برسد، این مشکل به عنوان التهاب چین ناخن شناخته می شود که ممکن است در نتیجه لوپوس یا اختلال بافت همبند دیگر ایجاد شود. عفونت همچنین می تواند باعث قرمزی و التهاب چین ناخن شود.

 

خطوط تیره زیر ناخن

خطوط تیره زیر ناخن باید در اسرع وقت بررسی شود. گاهی اوقات این مشکل به ملانوم، خطرناک ترین نوع سرطان پوست ایجاد می شود.

 

ناخن جویده شده

جویدن ناخن ها ممکن است چیزی بیش از یک عادت قدیمی نباشد، اما در برخی موارد نشانه اضطراب مداوم است که می تواند درمان شود. جویدن یا چیدن ناخن با اختلال وسواس جبری نیز مرتبط است.

برای بهبود کیفیت ناخن های خود می توانید از طریق داروخانه اینترنتی، در مورد انواع مکمل ها و محصولات تقویت کننده ناخن اطلاعات بدست آورید و آنها را تهیه کنید. یک مزیت مهم استفاده از داروخانه اینترنتی، به خصوص در شرایط کنونی، عدم نیاز به مراجعه حضوری به داروخانه و کاهش احتمال ابتلا به کرونا است. داروخانه اینترنتی هم چنین به شما در این زمینه مشاوره کامل می دهد تا بهترین محصول را برای خود انتخاب کنید. در هر ساعتی از شبانه روز می توانید از طریق داروخانه اینترنتی شبانه روزی خرید خود را ثبت کنید.