Take a fresh look at your lifestyle.

تأثیر رژیم غذایی روی خطر ابتلا به سرطان

25

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با تأثیرات رژیم غذایی روی خطر ابتلا به انواع سرطان آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله تأثیر رژیم غذایی روی خطر ابتلا به سرطان همراه باشید.

عوامل زیادی می توانند در ایجاد بیماری های مزمن از جمله انواع خاصی از سرطان نقش داشته باشند. ارتباط بین رژیم غذایی و خطر سرطان پیچیده است. با این حال، برخی از الگوی های غذایی و گزینه های غذایی با افزایش خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارند. این مقاله توضیح می دهد که چگونه رژیم غذایی می تواند خطر ابتلا به سرطان را تحت تأثیر قرار دهد.

محققان پیش بینی کرده اند که در پایان این قرن، سرطان به دلیل اصلی مرگ در هر کشور در جهان تبدیل خواهد شد و این امر پیشگیری از سرطان را در اولویت اصلی مراقبت های بهداشتی قرار می دهد.

اگرچه بسیاری از عوامل می توانند در خطر ابتلا به سرطان در یک فرد تأثیر بگذارند، تحقیقات نشان می دهد که دلایل محیطی، از جمله گزینه های موجود در رژیم غذایی، می تواند بر خطر ابتلا به سرطان تأثیر بگذارد.

اگر تو دوران بارداری هستی حتما به مکمل های بارداری نیاز داری. بهت پیشنهاد می کنم مکمل های بارداری داروخانه آنلاین بی نسخه رو ببینی…

در اوایل دهه 1960، محققان کشف کردند که میزان سرطان در کشورها متفاوت است و مشخص کردند که الگوهای غذایی خاص با انواع خاصی از سرطان ارتباط دارد.

آنها همچنین کشف کردند که میزان سرطان در افرادی که از کشورهایی با میزان پایین سرطان  به کشورهایی با خطر سرطان بالاتر مهاجرت کرده اند، با میزان سرطان در کشوری که به آن مهاجرت کرده اند برابری می کند یا از آن بیشتر است. این نشان می دهد که رژیم غذایی و سبک زندگی به شدت بر رشد سرطان تأثیر می گذارد.

از آن زمان، محققان غذاهای خاص و الگوی غذایی را که ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد، محدود کردند.

این مقاله در درجه اول به غذا تمرکز خواهد کرد، با این حال لازم به یادآوری است که مصرف الکل نیز یک عامل خطر شناخته شده برای توسعه سرطان است.

 

غذاها و رژیم های غذایی مرتبط با خطر سرطان

تحقیقات در مورد رژیم غذایی و خطر سرطان در حال انجام است و محققان هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد چگونگی و چرایی تأثیر انتخاب مواد غذایی بر خطر ابتلا به سرطان دارند.

 

گوشت قرمز و فرآوری شده

تأثیر رژیم غذایی روی خطر ابتلا به سرطان

دانشمندان دریافته اند که بین مصرف گوشت فرآوری شده و انواع خاصی از سرطان ارتباط قوی وجود دارد.

در سال 2015، آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC) ، بخشی از سازمان بهداشت جهانی (WHO)، گوشت فرآوری شده را به عنوان سرطان زا و گوشت قرمز فرآوری نشده را به عنوان “احتمالاً” سرطان زا طبقه بندی کرد.

 

یک تحقیق در سال 2018 اعلام کرد که افزایش مصرف گوشت فرآوری شده تا حدود 60 گرم در روز و گوشت قرمز تا 150 گرم در روز، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را حدود 20 درصد افزایش می دهد.

رژیم های غذایی حاوی مقادیر بالا از گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده همچنین با افزایش خطر ابتلا به سایر سرطان ها از جمله سرطان معده و سرطان پستان ارتباط دارند.

ترکیباتی که در طی مراحل پخت و دودی کردن در دمای بالا ایجاد می شوند می توانند باعث آسیب سلولی شوند، که می تواند توسعه سلول های سرطانی را آغاز کند. آهن هِم موجود در گوشت های قرمز و فرآوری شده نیز ممکن است بر روی سلول ها اثر سمی بگذارد.

 

غذاهای فرا- فرآوری شده

غذاهای فرا- فرآوری شده اغلب حاوی موادی هستند که در نتیجه فرآوری صنعتی حاصل می شوند، مانند ایزوله های پروتئینی، روغن های هیدروژنه، شربت ذرت با فروکتوز بالا، مواد طعم دهنده و شیرین کننده های مصنوعی و غلیظ کننده ها.

نمونه هایی از غذاها و نوشیدنی های فرا- فرآوری شده شامل برخی غذاهای میان وعده شیرین و شور، نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا، غلات صبحانه، محصولات گوشتی بازسازی شده، پیتزاهای منجمد ، آب نبات و … می شود.

به گفته کارشناسان بهداشت، رژیم های غذایی با غذاهای فرا- فراوری شده از جمله رژیم های غربی ، خطر ابتلا به برخی سرطان ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مطالعه ای در سال 2018 که شامل داده های تقریباً 105000 نفر بود ، نشان داد که افزایش 10 درصدی مواد فرا- فراوری شده در رژیم غذایی با 12٪ افزایش خطر ابتلا به انواع سرطان و 11٪ افزایش احتمال ابتلا به سرطان پستان ارتباط دارد.

اگر به لوازم بهداشتی نیاز داری بدون اینکه از خونه بری بیرون می تونی بری تو سایت بی نسخه و از بخش محصولات بهداشتی هرچه که نیاز داری رو بخری.

غذاهای فرا- فراوری شده غنی از چربی اشباع، شکر اضافه شده و نمک هستند اما دارای مواد مغذی کمی مانند فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. غذاهای فرا- فرآوری شده همچنین حاوی ترکیبات بالقوه سرطان زایی هستند که در طی فرآوری تشکیل می شوند، مانند آمین های هتروسیکل و هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای.

برخی از افزودنی های غذایی خاص و آلودگی مواد شیمیایی حاصل از بسته بندی مواد غذایی نیز ممکن است در افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط با مصرف مواد غذایی فرا- فرآوری شده نقش داشته باشد.

علاوه بر سرطان، مصرف غذای فرا- فراوری شده با بسیاری از بیماری های مزمن دیگر از جمله دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی و افزایش مرگ و میر ارتباط دارد. سعی کنید مصرف این محصولات را تا جای ممکن به حداقل برسانید تا خطر ابتلا به موارد ذکر شده را کاهش دهید.

 

رژیم های غذایی با نمک بالا

ارتباط نمک و ابتلا به سرطان

رژیم غذایی حاوی نمک بالا ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها، به ویژه سرطان معده و سرطان مری را افزایش دهد.

دانشمندان اظهار داشتند که مصرف زیاد نمک ممکن است خطر ابتلا به عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکتر پیلوری را افزایش دهد. عفونت های هلیکوباکترپیلوری به طور قابل توجهی خطر سرطان معده را افزایش می دهند.

همچنین ، خوردن غذاهای پر نمک ممکن است منجر به تولید ترکیبات  N-nitroso (NOCs)شود. IARC بسیاری از این منابع را به عنوان “احتمالاً” سرطان زا برای انسان طبقه بندی کرده است.

 

نوشیدنی های بسیار داغ

نوشیدن نوشیدنی های گرم و داغ ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. IARC نوشیدنی های دارای دمای بالاتر از 149 درجه فارنهایت (65 درجه سانتیگراد) را به عنوان “احتمالاً” سرطانزا برای انسان طبقه بندی کرده است.

یک بررسی روی 39 مطالعه در سال 2015 نشان داد که نوشیدن نوشیدنی های گرم با افزایش قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان مری، به ویژه در جمعیت های آمریکای جنوبی و آسیا ارتباط دارد.

این مطالعه نشان داد افرادی که معمولاً نوشیدنی های خیلی گرم می نوشند تقریباً دو برابر بیشتر از کسانی که معمولاً نوشیدنی های گرم یا سرد مصرف می کنند، دچار سرطان مری می شوند.

آسیب های مکرر مربوط به دما در سلول های مری می تواند منجر به ایجاد ضایعات پیش سرطانی و سرطانی شود.

تو هر سن و هر جنسیتی هستی می تونی مکمل های خوبی توی بی نسخه پیدا کنی که به سلامتیت کمک می کنن.

 

سایر عوامل خطر برای ابتلا به سرطان در رژیم غذایی

آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC)  چندین عامل غذایی دیگر را که ممکن است منجر به پیشرفت سرطان شوند شناسایی کرد. به عنوان مثال، پیروی از یک رژیم غذایی با بار گلیسمی بالا ممکن است خطر ابتلا به سرطان آندومتر را افزایش دهد.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا بر قند خون تأثیر منفی می گذارد و ممکن است منجر به افزایش مزمن انسولین و مقاومت به انسولین شود. این امر ممکن است بر سطح هورمون ها تأثیر منفی بگذارد و منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان آندومتر شود.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا معمولاً حاوی مقادیر بالایی از قند و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و برنج سفید هستند.

آفلاتوکسین ترکیبی است که توسط نوعی قارچ تولید می شود و در غذاهایی مانند آجیل، غلات و میوه های خشک رشد می کند و در شرایط گرم و مرطوب ذخیره می شود. IARC آفلاتوکسین را سرطان زا می داند.

تماس طولانی مدت با آفلاتوکسین با افزایش خطر سرطان کیسه صفرا و سرطان کبد ارتباط دارد.

دانشمندان قرار گرفتن در معرض آفلاتوکسین را به عنوان یک عامل بسیار خطرناک در ابتلا به سرطان کبد می دانند. این خطر به ویژه برای افرادی که دارای عفونت هپاتیت فعال هستند، بیشتر است.

 

کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن از طریق رژیم غذایی

تأثیر رژیم غذایی روی خطر ابتلا به سرطان

قبل از بحث در مورد اینکه کدام غذاها و الگوهای غذایی ممکن است شما را از خطر ابتلا به سرطان محافظت کنند، بسیار مهم است که درک کنیم انجام فعالیتهایی که دانشمندان آن را فاکتورهای خطرناک برای سرطان می دانند، مانند سیگار کشیدن یا الکل نوشیدن زیاد، می تواند اثرات محافظتی رژیم را خنثی کند.

پرهیز از سیگار کشیدن، کاهش مصرف الکل، کنترل وزن بدن و تحرک، برای کاهش خطر ابتلا به سرطان بسیار مهم است.

محققان کشف کرده اند، همانطور که برخی از الگوی های غذایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند، انتخاب های تغذیه ای نیز می توانند در برابر سرطان اثر محافظتی داشته باشند.

به عنوان مثال، رژیم غذایی مدیترانه ای، که سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و ترکیبات ضد التهاب است، و گوشت قرمز و فرآوری شده و غذاهای فرا- فرآوری شده کمی دارد، دارای اثر محافظتی در برابر سرطان و مرگ و میر ناشی از آن دارد.

مطالعات نشان داده است که رژیم های غذایی حاوی میوه ها ، سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی غنی از فیبر، خاصیت محافظتی در برابر پیشرفت سرطان دارند. زیرا این غذاها حاوی ترکیباتی هستند که به محافظت در برابر آسیب سلولی کمک می کنند.

مصرف رژیم غذایی متنوعی که مقادیر بهینه فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مفید را فراهم کند، برای سلامت کلی و کاهش خطر سرطان ضروری است.

علاوه بر مصرف رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی، کاهش مصرف گوشت های فرآوری شده و قرمز، غذاهای فرا- فرآوری شده و کاهش قند و نمک می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها و بسیاری دیگر از بیماری های مزمن کمک کند.

تو این شرایط کرونا بهتره سیستم ایمنی قوی تری داشته باشی تا کمتر خطر تهدیدت کنه… پس یه سر به بی نسخه بزن و مکمل ها و محصولات گیاهی که سیستم ایمنی رو تقویت می کنن ببین و به راحتی بخر و در خونت تحویل بگیر!!!

 

خط آخر

اگرچه عوامل زیادی می توانند در خطر ابتلا به سرطان در فرد تأثیر بگذارند، از جمله عواملی که فرد نمی تواند آنها را کنترل کند، تحقیقات نشان می دهد برخی از رژیم های غذایی و غذاهای خاص ممکن است احتمال ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهند.

شواهد نشان می دهد که غذاها و فرآورده های گوشتی فراوری شده، رژیم های غذایی حاوی نمک زیاد و نوشیدن نوشیدنی های بسیار داغ ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

اگرچه دانشمندان هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد چگونگی تأثیر رژیم غذایی بر رشد و پیشرفت سرطان دارند، اما کاهش یا اجتناب قابل توجه از این مواد غذایی و تطبیق الگوهای رژیم غذایی به طور کلی سلامت بدن را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است به کاهش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان در فرد کمک کند.

منبع: www.medicalnewstoday.com