Take a fresh look at your lifestyle.

کاهش 5٪ از وزنتان چه فوایدی برای شما خواهد داشت؟

22

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با فوایدی که تنها با کاهش 5% از وزنتان می توانید به آنها دست پیدا کنید آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با مقاله کاهش 5٪ از وزنتان چه فوایدی برای شما خواهد داشت؟ همراه باشید.

برای آنکه کاهش وزن روی سلامت شما تأثیر خوبی بگذارد، نیازی نیست به وزن دوران دبیرستان خود برگردید. حتی کم کردن مقدار کمی از وزنتان می تواند بسیاری از بیماری ها و مشکلات را بهبود ببخشد و موجب می شود احساس بهتری داشته باشید. در ادامه به تعدادی از فواید کاهش 5% از وزنتان برای سلامت بدن اشاره خواهیم کرد.

تو این روزای کرونایی افزایش وزن خیلیارو داره اذیت می کنه… اگه تو هم این مشکلو داری می تونی با کمک بی نسخه یه مکمل کاهش وزن خوب پیدا کنی و در خونه تحویلش بگیری !!

کاهش فشار روی مفاصل

فقط 10 پوند اضافی 40 پوند فشار بر زانوها و سایر مفاصل پایین تنه شما وارد می کند که می تواند آنها را زودتر فرسوده کند. چربی اضافی همچنین در زمانی که مواد شیمیایی موجود در بدن به مرور زمان به بافتهای خود بدن از جمله مفاصل آسیب می رساند می تواند باعث التهاب شود. کاهش حتی مقدار کمی از وزن می تواند این اثرات را کاهش دهد. اگر وزن خود را پایی نگه دارید، در سال های بعدی زندگی تان احتمال کمتری برای ابتلا به آرتروز وجود خواهد داشت.

 

کاهش احتمال ابتلا به سرطان

یک مطالعه نشان داد که در زنان مسن که حداقل 5٪ از وزن بدن خود را از دست داده اند احتمال ابتلا به سرطان پستان 12٪ کاهش پیدا می کند. هیچ اثبات روشنی وجود ندارد که کاهش وزن شما را در برابر انواع دیگر سرطان نیز محافظت می کند، اما برخی از تغییراتی که هنگام کاهش وزن اتفاق می افتد نشان می دهد ممکن است این روند در پیشگیری از سرطان های دیگر نیز تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، در افراد دارای اضافه وزن که لاغر می شوند، برخی از هورمون های مرتبط با سرطان مانند استروژن ها، انسولین و آندروژن ها پایین تر هستند.

 

پیشگیری از دیابت نوع 2

اگر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستید، کاهش وزن یکی از دو روش پیشگیری یا به تأخیر انداختن دیابت نوع2 است. مورد دیگری که از این بیماری پیشگیری می کند ورزش متوسط (30 دقیقه در 5 روز هفته) است. اگر 73 کیلوگرم وزن داشته باشید، با کاهش 3.5 تا 5.5 کیلوگرم از وزنتان می توانید به فواید قابل توجهی دست پیدا کنید. اگر دیابت دارید، کاهش این وزن می تواند به شما کمک کند دارو کمتری مصرف کنید، قند خون خود را کنترل کنید و احتمال ایجاد سایر مشکلات و بیماری ها را کاهش دهید.

کاهش وزن و دیابت

افزایش سطح کلسترول خوب

شما می توانید LDL یا کلسترول “بد” خود را با مواد غذایی سالم و مصرف داروها کاهش دهید. اما افزایش سطح کلسترول خوب یا “HDL” دشوارتر است. این نوع کلسترول نوعی است که LDL یا کلسترول بد را از خون شما پاک می کند، بنابراین هرچه میزان آن در بدن بیشتر باشد، بهتر است. ورزش و کاهش چربی بدن می تواند شما را در محدوده ایده آل HDL یعنی بالاتر از 60 میلی گرم در دسی لیتر قرار دهد که احتمال ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

 

کاهش میزان تری گلیسیرید

تری گلیسرید ها ذراتی در بدن شما هستند که چربی را برای ذخیره و انرژی حمل می کنند. سطح بالای تری گلیسریدها (بیش از 200 میلی گرم در دسی لیتر) به این معنی است که احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی شما بیشتر است. اگر کمی وزن خود را کاهش دهید، می توانید به سطوح سالم تری گلیسرید (حدود 150 میلی گرم در دسی لیتر) نزدیک شوید.

 

کاهش فشار خون بالا

وزن اضافی بدن باعث می شود خون شما بیشتر به دیواره شریان فشار بیاورد. این امر باعث می شود قلب شما نیز سخت تر کار کند. اگر 5٪ از وزن خود را کاهش دهید، می توانید فشار را حدود 5 درجه کاهش دهید. میزان نمک مصرفی خود را کاهش دهید و مقدار زیادی سبزیجا ، میوه ها و لبنیات کم چرب بخورید. با این روند ممکن است حتی بیشتر از 5% نیز وزن خود را کاهش دهید.

اگر مشکلات گوارشی داری و دنبال یه مکمل خوب هستی که بهت کمک کنه بهت پیشنهاد میکنم مکمل های گوارشی داروخانه آنلاین بی نسخه رو ببینی. می تونی همین الان خرید کنی و خیلی زود در خونه تحویل بگیری!!!

قطع وقفه تنفسی در خواب

افرادی که دارای اضافه وزن هستند، در پشت گلو بافت اضافی پیدا می کنند. وقتی بدن شما هنگام خواب شل می شود، این بافت می تواند پایین بیاید و راه هوایی شما را مسدود کند. این باعث می شود که تنفس شما بیش از حد در طول شب متوقف شود، که باعث انواع مشکلات، به ویژه برای قلب شما می شود. کمی لاغر کردن می تواند به این مشکل کمک کند. گاهی اوقات کاهش وزن به اندازه ای مؤثر است که می توانید استفاده از دستگاه های تنفسی که این مشکل را درمان می کند متوقف کنید.

 

معکوس کردن مقاومت به انسولین

چربی بدن ، به ویژه در ناحیه شکم، مواد شیمیایی ایجاد می کند که باعث توقف واکنش بدن در برابر اثرات انسولین (هورمونی که سطح قند خون را در حد طبیعی نگه می دارد) می شود. در این شرایط حتی اگر پانکراس شما بیشتر کار کند و انسولین بیشتری تولید کند، قند خون شما بسیار بالا می رود. کمی کاهش وزن می تواند به معکوس کردن این اثر کمک کند.

 

خواب طولانی تر و بهتر

برخی مطالعات نشان داده اند که نداشتن خواب کافی باعث چاقی شما می شود. برخی دیگر نشان می دهند که از دست دادن حداقل 5٪ از وزن اضافی می تواند منجر به خواب بهتر شود. اما در این زمینه زیاده روی نکنید، زیاد خوابیدن برای وزن یا سلامتی شما مفید نیست.

کاهش 5٪ از وزنتان چه فوایدی برای شما خواهد داشت؟

حس و حال بهتر

کاهش وزن ممکن است به شما کمک کند تا از کسلی و بی حوصلگی دور شوید. دانشمندان هنوز در تلاشند تا دلیل آن را کشف کنند، اما بهبود احساس فرد نسبت به بدن خود و بهبود خواب بخشی از این دلیل است. در یک مطالعه، افراد افسرده که دارای اضافه وزن زیادی بودند، بعد از اینکه به طور متوسط 8٪ از وزن بدن خود را از دست دادند، احساس بهتری داشتند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که حتی بعد از 2 سال، به شرطی که وزن را پایین نگه دارید، احساس بهتری خواهید داشت.

 

کاهش التهاب

سلول های چربی، به ویژه سلول های اطراف شکم، می توانند مواد شیمیایی آزاد کنند و بافت های بدن را تحریک کرده و ملتهب کنند. این مسئله با مشکلاتی مانند آرتروز، بیماری های قلبی، حمله قلبی و سکته در ارتباط است. برای رسیدن به هدف کاهش 10 درصدی وزن تلاش کنید تا مقدار این مواد شیمیایی را کاهش داده و احتمال بروز بیماری جدی را کاهش دهید.

 

رابطه جنسی بیشتر

وقتی اضافه وزن دارید، معمولاً رابطه جنسی کمتری دارید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما احساس خوبی در مورد بدن خود ندارید. اما همچنین ممکن است که میل کمتری داشته باشید و حتی وقتی تمایل به رابطه دارید، بدن شما نیز پاسخ ندهد. کاهش تنها چند کیلو از وزنتان نه تنها می تواند به شما کمک کند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، بلکه ممکن است موجب افزایش تمایل شما به رابطه جنسی شود.

اگه میخوای مکمل ورزشی و بدنسازی بخری بهت پیشنهاد می کنم یه سر به سایت بی نسخه بزنی تا انواع و اقسام مکمل های بدنسازی رو اونجا ببینی

کاهش وزن: رژیم غذایی

هیچ رژیم غذایی کاملی وجود ندارد که به شما کمک کند لاغر شوید اما برخی از قوانین اساسی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. نیمی از بشقاب غذایی خود را به میوه ها و سبزیجات اختصاص دهید. از پروتئین بدون چربی و فرآوری نشده استفاده کنید: گوشت هایی را که از چربی پاک شده اند انتخاب کنید و غذاهای دریایی، لوبیا و آجیل بخورید. غلات تصفیه شده مانند نان سفید و برنج سفید را با غلات کامل مانند نان چند دانه، برنج قهوه ای و بلغور جو دوسر جایگزین کنید. اگر به طور جدی اضافه وزن دارید، جراحی ویژه کاهش وزن می تواند یک گزینه برای شما باشد.

 

کاهش وزن: ورزش

شما باید حداقل 5 روز در هفته 30 دقیقه فعالیت متوسط مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع داشته باشید تا سلامتی خود را حفظ کنید. برای کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن، ممکن است به بیش از این مقدار ورزش نیاز داشته باشید که می تواند شامل حرکاتی برای تقویت عضلات، مانند تمرین با وزنه سبک باشد. با پزشک خود در مورد سالم ترین روش های تمرین مشورت کنید، خصوصاً اگر مدتی است این کار را انجام نداده اید.

منبع: www.webmd.com