Take a fresh look at your lifestyle.

برای پیشگیری از کمردرد در والدین چه کارهایی می توان انجام داد؟

21

در این قسمت از مجله بی نسخه می خواهیم شما مخاطبین گرامی را با راهکارهایی برای پیشگیری از مشکلات و درد کمر در والدینی که بچه کوچک دارند آشنا کنیم. پس در ادامه با مقاله برای پیشگیری از کمردرد در والدین چه کارهایی می توان انجام داد؟ همراه باشید.

یکی از شایع ترین دردها که مردم را نزد پزشک می برد و خوشبختانه قابل پیشگیری هم هست، کمردرد است. در پدر و مادرها این مشکل زیاد پیش می آید چرا که موقعیت های زیادی می تواند موجب ایجاد کمردرد در آنها شود و بهتر است این موقعیت ها را شناخته و از آنها پیشگیری کنیم. در ادامه به برخی از راهکارها برای پیشگیری از کمردرد اشاره خواهیم کرد.

 

کودک را در یک طرف بدنتان در بغل نگه ندارید

بغل کردن کودک در یک سمت بدن شاید ساده تر به نظر برسد، اما نگه داشتن وزن کودک روی یک سمت بدن موجب ایجاد عدم تعادل و مشکل برای کمر می شود. بهتر است کودک را مقابل سینه گرفته و او را با هر دو دست نگه دارید.

 

از آغوشی کودک درست استفاده کنید

اگر آغوشی را جلو می‌بندید، آن را تا حد امکان بالا بکشید. کودک باید کاملاً چسبیده به شما باشد، یعنی آغوشی را کاملاً سفت ببندید. این امر فشار وارد شده به کمر شما را کاهش خواهد داد.  
با رسیدن وزن کودک به نه کیلوگرم، آغوشی را به پشت خود ببندید. استفاده از آغوشی در جلوی بدن در زمانی که کودک سنگین است، شما را دچار کمردرد خواهد کرد.

هنگام شیر دادن راحت بنشینید

هنگام شیر دادن به کودک روی یک صندلی بنشینید که از کمرتان به خوبی پشتیبانی کند. به جای خم شدن برای رساندن سینه به دهان کودک، کودک را بالا بیاورید و به سینه خود برسانید. برای این کار می توانید از بالش یا پتو استفاده کنید تا کودک به سینه شما نزدیک گردد.

برای تهیه انواع شیرخشک و غذای کمکی کودک، می توانید از داروخانه اینترنتی کمک گرفته و اطلاعات لازم در مورد این محصولات را بدست آورده و در مورد آن مشاوره نیز دریافت کنید.

 

وقتی کودک را از تختش بلند می‌کنید مراقب باشید

قبل از بلند کردن کودک، او را به قفسه سینه‌تان نزدیک‌تر کنید تا مجبور نشوید دستتان را خیلی دراز کنید.
به جای خم شدن از ناحیه کمر، از ناحیه لگن خود خم شوید تا کودک را بردارد. هم چنین عضلات شکم را سفت کرده و قدرت پاهای خود نیز برای این کار استفاده کنید.

 

برای بغل کردن کودک از روی زمین خم نشوید.

در وضعیت چمباتمه قرار بگیرید و عضلات شکم را منقبض کنید. کودک را تا حد امکان به بدن خود نزدیک کنید تا مجبور نشوید دست‌ها را خیلی دراز کنید. از قدرت پاهایتان برای بلند کردن کودک استفاده کنید.

برای پیشگیری از کمردرد در والدین چه کارهایی می توان انجام داد؟
از صندلی غذای کودک، راحت تر استفاده کنید

برای قرار دادن کودک در صندلی غذا یا برداشتن او از روی صندلی، ابتدا سینی مقابل کودک را بردارید. به این ترتیب نیازی نیست برای قرار دادن کودک در فضای باریک بین پشتی صندلی و سینی مقابل کودک، و یا برای بلند کردن کودک از این فضا، به کمر خود فشار وارد کنید.

هنگام استفاده از کالسکه کودک قوز نکنید

هنگام هل دادن کالسکه کودک کمرتان را صاف نگه دارید. قوز کردن موجب می شود به عضلات کمرتان فشار وارد شده و ستون فقراتتان ناتراز خواهد شد. هنگام گذاشتن کودک در کالسکه و درآوردن او در حالت چمباتمه قرار بگیرید.

 

هنگام بازی با کودک مراقب وضعیت بدن خود باشید

زمانی که سرگرم بازی با کودک خود هستید، ممکن است فراموش کنید که باید کمرتان را صاف نگه دارید تا کمردرد نگیرید. اما بهتر است نسبت به وضعیت بدن خود هوشیار باشید تا به خود آسیب وارد نکنید. در ضمن، سر و گردن خود را بالاتر از شانه ها نگه دارید.

اگر به لوازم بهداشتی برای کودک خود نیاز دارید، می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به داروخانه و از طریق داروخانه آنلاین بی نسخه، خرید خود را انجام دهید.

وقتی کودک را در صندلی اتومبیل جای می‌دهید داخل اتومبیل بنشینید

صندلی اتومبیل سنگین است پس قبل از نشاندن کودک درون صندلی، آن را داخل اتومبیل بگذارید، محکمش کنید و سپس کودک را در آن قرار دهید.
وقتی کودک را در صندلی‌اش جا می‌دهید خودتان بیرون نایستید. امن‌ترین جا برای صندلی کودک وسط است، پس شما می‌توانید در حالی که کودک روی پایتان است در یک سمت صندلی کودک بنشینید و سپس او را درون صندلی‌اش قرار دهید.

هنگام تعویض پوشک کودک او را در ارتفاع مناسبی قرار دهید

زمانی که می خواهید پوشک کودک را تعویض کنید، از میز مخصوص با  ارتفاع مناسب استفاده کنید تا هنگام تعویض پوشک از قوز کردن و خم شدن شما جلوگیری شود. می توانید برای پشتیبانی بیشتر از کمرتان، یک پای خود را روی یک چهارپایه کوچک قرار دهید.

برای تهیه انواع پوشک های مناسب برای کودک خود می توانید از طریق داروخانه اینترنتی بی نسخه  اقدام کرده و محصول مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید.